نمایندگی تعمیر دوربین کانن
تماس با نمایندگی تعمیر دوربین کانن
02166749494

​تست سلامت دوربین دست دوم

تست سلامت دوربین دست دوم چیست و چه اهمیتی دارد ؟

اگر قصد خرید یک دوربین کارکرده و دست دوم را داشته باشید ؛ آشنایی با وضعیت فعلی دوربین ؛ میزان کارکرد و طول عمر این دستگاه در آینده ؛ از جمله مسائلی هستند که اهمیت بسیار زیادی خواهند داشت .

تجهیزات عکاسی ؛ انواع دوربین ها و لنز ها و وسایل جانبی , وسایلی نسبتا گران قیمت هستند که خرید هر یک از آنها به سرمایه گذاری نسبتا قابل توجهی نیاز دارد. در بسیاری از مواقع به جای خرید یک دوربین نو و آکبند ؛ خریدن یک دوربین کارکرده و دست دوم یک گزینه پیش روی افراد به خصوص در شرایط بد اقتصادی می تواند باشد .

دوربین های دست دوم ؛ و همچنین انواع لنز و لوازم جانبی کارکرده به وفور در بازار محصولات عکاسی یافت می شوند و تعداد زیادی از عکاسان حرفه ای ؛ بعد از گذشت مدتی وسایل و دوربین های دست دوم و کارکرده خود را برای فروش عرضه می کنند . اگر این تجهیزات خوب و با سلیقه نگهداری شده باشند , هنوز می توانند برای سالیان متمادی کار کنند و خدمات قابل توجهی را به صاحبان جدید خود ارایه نمایند . اما مسئله اینجاست که این دوربین کار کرده و دست دوم چقدر سالم است و تا چه زمانی می توان به کارکرد خود ادامه دهد . در ادامه این مطلب برخی از نکاتی را مورد اشاره قرار می دهیم که در تعیین میزان سلامت یک دوربین کارکرده دست دوم مهم می باشند .

1 – تعیین کارکرد شاتر دوربین

یکی از اولین نکاتی که در زمان خرید یک دوربین دست دوم باید مورد بررسی قرار بگیرد ؛ میزان کارکرد شاتر دوربین است . شاتر دوربین به خصوص در دوربین های DSLR یک قطعه مکانیکی است که به مرور زمان و با کارکرد زیاد فرسوده شده و از بین می رود .

هر اندازه یک دوربین از کارکرد شاتر بالاتری برخوردار باشد ؛ طول عمر شاتر آن کاهش یافته است و به زودی به تعویض قطعه شاتر نیاز پیدا خواهد کرد و از آنجا که هزینه تعمیر شاتر دوربین یکی از تعمیرات گران قیمت به شمار می آید , از این روی ؛ تعیین کارکرد شاتر و مشخص شدن تعداد شات دوربین , به خصوص در زمان خرید یک دوربین کارکرده دست دوم ؛ اهمیت فوق العاده زیادی دارد .

ما در این سایت ؛ تعیین تعداد شات دوربین و تعیین کارکرد شاتر دوربین را به صورت مفصل توضیح داده ایم و شما را به مطالعه این مطلب دعوت می کنیم .

2 – تعیین سلامت سنسور دوربین

سنسور دوربین نیز به مرور زمان دستخوش تحولات زیادی می شود و از آنجا که بار اصلی عملکرد دوربین بر گردن سنسور آن می باشد ؛ بنابراین ؛ سلامت سنسور دوربین کارکرده و دست دوم نیز یکی از نکات بسیار مهمی است که باید مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد .

سنسور دوربین در شرایط مختلف عکاسی به میزان زیادی در معرض آسیب قرار می گیرد و بسیاری از آسیب های موجود بر روی سطح سنسور دوربین تنها از سوی کارشناسان تعمیر دوربین در مرکز نمایندگی تعمیر دوربین ؛قابل تشخیص می باشند . مواردی همچون پیکسل سوخته سنسور ؛ لیزر خوردگی سنسور دوربین ؛ برخورد اشعه با سنسور دوربین ؛ غبار گرفتگی سطح سنسور و مواردی از این دست ؛ باید از سوی کارشناسان مرکز تعمیر دوربین مورد ارزیابی و بررسی قرار داده شوند .
3 – بررسی ویژگی های ظاهری دوربین

مسلما ویژگی هاز ظاهری دوربین نیز از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار می باشند و در رابطه با دوربین های کارکرده و دست دوم ؛ بررسی ویژگی های ظاهری دوربین و شرایط بدنه آن نیز دارای اهمیت می باشند .

بسیاری از دوربین های کارکرده به مرور زمان دچار براق شدگی سطحی بدنه می شوند . براق شدگی سطح بدنه دوربین یکی از نشانه های کارکرد بسیار زیاد دوربین می باشند و کارشناسان مرکز تعمیر دوربین ؛ به خوبی قسمت های مختلف بدنه دوربین را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و براق شدگی های پیدا و پنهان سطح بدنه و کلید های کنترل دوربین را تشخیص می دهند .
4 -  بررسی فریمور و نرم افزار دوربین

در تعیین سلامت و قیمت گذاری دوربین های دست دوم و کارکرده , یکی از نکاتی که مورد ارزیابی قرار می گیرد ؛ نسخه نرم افزار و فریمور دوربین است .

به طور معمول یک دوربین که برای مدت زمان زیادی با فریمور قدیمی خود کارکرده است و به روز رسانی فریمور برای آن انجام نشده است ؛ دچار برخی ناسازگاری ها با تعدادی از لنز ها و لوازم جانبی جدید خواهد بود و به روز رسانی فریمور یکی از اولین نیاز های آن به شمار می آید .

به روز رسانی دوربین در مرکز نمایندگی تعمیر دوربین کانن یکی از خدمات رایگان است اما بسیاری از مراکز متفرقه بابت به روز رسانی دوربین ؛ هزینه های قابل توجهی را دریافت می کنند که باید به آن توجه نمود .

5 – تعیین قیمت دوربین دست دوم

مسئله قیمت گذاری یک دوربین کارکرده و دست دوم نیز از جمله اموری است که در نهایت باید مورد توجه واقع شود . هر یک از طرفین خریدار یا فروشنده دوربین ممکن است نظرات خاص خود را برای تعیین قیمت یک دوربین دست دوم داشته باشند ؛ اما تنها مرجع کارشناسی برای تعیین قیمت دوربین کارکرده و دست دوم , مرکز تعمیرنمایندگی دوربین است که با تست و بررسی دقیق تمامی قسمتهای یک دوربین ؛ گواهی سلامت یک دوربین را صادر می کند .