نمایندگی تعمیر دوربین کانن
تماس با نمایندگی تعمیر دوربین کانن 
تهران : 1438
شهرستان : 66749494 - 021

تعمیر دوربین کانن EOS 4000D

تعمیر دوربین کانن Canon EOS 4000D در نمایندگی تعمیر دوربین کانن به مدیریت عمران قاسمی – تلفن تماس مستقیم از سراسر ایران 1438

دوربین کانن Canon EOS 4000D یک دوربین تک لنز آینه دار است که در درون بدنه آن از یک سنسور CMOS با رزولوشن 18 مگاپیکسل استفاده شده است . پردازنده DIGIC 4+ ؛ سیستم اتوفوکوس پر قدرت 9 نقطه ای و سرعت عکاسی 3 فریم بر ثانیه از دیگر مشخصات این دوربین می باشند. این دوربین قادر به انجام عکاسی با نمای زنده و فیلمبرداری با کیفیت فول اچ دی بوده و به عملکرد های انتقال با WIFI مجهز می باشد .

قبل از شروع به عکاسی و استفاده از دوربین کانن EOS 4000D ؛ نکات و دستورالعمل های ایمنی کار با دوربین را به دقت مطالعه نمایید .

بعد از مطالعه راهنما ، ابتدا با دوربین خود چند عکس به صورت آزمایشی بگیرید. مطالعه  راهنمای کار با دوربین کانن EOS 4000D به شما کمک می کند تا درک بهتری از دوربین خود داشته باشید .

نمایندگی تعمیر دوربین کانن توصیه می نماید که بعد از هر جلسه عکاسی ، برای اطمینان از ثبت تمام عکس ها ، پیش نمایش عکس ها و فیلم های ثبت شده را در دوربین بررسی کنید . در صورت وجود اشکال در کارت حافظه و عدم ثبت صحیح تصاویر در دوربین کمپانی کانن مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت .

تنظیم تاریخ / زمان / مکان در دوربین کانن 4000D
هنگامی که برای نخستین مرتبه دوربین را روشن می کنید و یا در صورت پاک کردن تنظیمات تاریخ/زمان / مکان ، صفحه تنظیمات این قسمت نمایش داده می شود . ابتدا مراحل ذیل را برای تنظیم موقعیت مکانی و زمانی خود ، دنبال نمایید .

دوربین را در حالت تنظیم با موقعیت مکانی فعلی خود قرار دهید و بنابراین در زمان مسافرت به اسانی می توانید دوربین را با موقعیت مکانی جدید خود تنظیم نموده و در این حالت دوربین به صورت خودکار تاریخ/ زمان را تنظیم خواهد نمود.

به خاطر داشته باشید که تارخ و ساعت درج شده در ویژگی های عکس های ثبت شده مبتنی بر این تنظیمات می باشد . از صحت تاریخ / زمان دوربین خود اطمینان حاصل نمایید .
دکمه شاتر دوربین  کانن 4000D
دکمه شاتر دوربین کانن 4000D دارای عملکرد دو مرحله ای است . ابتدا آنرا تا نیمه فشار دهید و سپس تا انتها فشار داده و عکس بگیرید.

فشار دادن دکمه شاتر تا نیمه                                                         

فشار دادن دکمه شاتر تا نیمه موجب فعال شدن اتوفوکوس و سیستم نوردهی خودکار برای تنظیمات سرعت شاتر و دیافراگم می شود.

تنظیمات نوردهی در درون ویزور و پنل LCD نمایش داده می شود .

فشار دادن دکمه شاتر به صورت کامل                                  

فشار دادن دکمه شاتر به صورت کامل باعث رهاسازی شاتر و گرفتن عکس می شود.
جلوگیری از لرزش دوربین کانن
EOS 4000D
کارشناسان تعمیرات دوربین کانن برای جلوگیری از لرزش دوربین در زمان نگه داشتن دوربین بر روی دست ، نکات زیر را توصیه می کنند .

دوربین را به صورت صحیح  در دست بگیرید .

برای انجام فوکوس خودکار ، دکمه شاتر را تا نیمه فشار دهید و سپس به آرامی آنرا تا انتها فشار دهید تا عکس گرفته شود.

در صورتی که دکمه شاتر دوربین 4000D را به صورت کامل و بدون نیم فشار اولیه ، فشار دهید و یا در شرایط نیم فشار و فشار کامل بدون مکث ، قبل از گرفتن عکس دوربین لحظه ای مکث خواهد داشت 

حتی در طول زمان های فعال شدن منو تنظیمات ، نمایش تصاویر ، و یا ضبط فیلم ، با نیم فشار دکمه شاتر می توانید به وضعیت آماده برای عکاسی بازگردید .

دایل مود ( کلید گردان تغییر حالت عکاسی )
با فشار دادن ضامن مرکزی به سمت داخل ، می توانید دایل مود را بگردانید .
از این کلید گردان برای تغییر حالت های عکاسی با دوربین استفاده می شود.

فرمت کردن کارت حافظه با دوربین کانن EOS 4000D
در صورت استفاده از یک کارت حافظه جدید و یا در صورت استفاده از کارت حافظه ای که با یک دوربین دیگر فرمت شده است ، کارت حافظه را مجددا فرمت نمایید .
 
زمانی که کارت حافظه فرمت می شود ؛ تمامی تصاویر و اطلاعات موجود بر روی کارت حافظه پاک می شوند . در این حالت ؛ حتی تصاویر محافظت شده نیز پاک می شوند و از این روی اطمینان حاصل نمایید که هیچ یک از تصاویر موجود در کارت حافظه ، بعد از این مورد نیاز نخواهند بود .. در صورت نیاز تصاویر و اطلاعات را به یک کامپیوتر انتقال داده و سپس کارت حافظه را فرمت کنید.

زمانی که کارت حافظه را فرمت می کنید ، تنها اطلاعات ظاهری عکس ها پاک می شوند و اطلاعات واقعی مربوط به عکس ها پاک نمی شود .در زمان فروش یا کنار گذاردن دایمی کارت حافظه به این نکته توجه داشته باشید .

برای جلوگیری از انتشار اطلاعات شخصی خود ؛ فرمت را به صورت low level انجام دهید یا اینکه کارت حافظه را به صورت فیزیکی از بین ببرید .

قبل استفاده از یک کارت Eyi-fi ابتدا نرم افزار مخصوص آنرا روی کامپیوتر نصب کنید . در مرحله بعد کارت را با دوربین فرمت نمایید . ظرفیت حافظه کارت در دوربین نسبت به ظرفیت بیان شده بر روی برچسب ممکن است کمتر باشد .این دوربین از فرمت exFAT تحت لیسانس مایکروسافت برای کارت های حافظه استفاده می کند .

در موارد و شرایط زیر کارت حافظه را فرمت کنید :
1 – کارت حافظه نو و جدید
2 – کارت حافظه فرمت شده با یک دوربین یا کامپیوتر دیگر
3 – کارت حافظه پر شده از عکس یا اطلاعات
4 – نمایش پیام های خطا مرتبط با کارت حافظه
اتوفوکوس دوربین کانن EOS 4000D
حتی در زمانی که نقطه فوکوس تشخیص داده شده باشد ؛ نیمه فشردن دکمه شاتر موجب فعال شدن مجدد سیستم فوکوس می شود .

فوکوس مداوم بر روی یک سوژه دارای حرکت امکان پذیر نمی باشد.

در طول زمان انتخاب عملکرد اتوفوکوس و یا بعد از آن ؛ میزان روشنایی تصویر ممکن است تغییر کند .

با توجه به نوع سوژه و یا شرایط عکاسی ؛ زمان فوکوس دهی ممکن است طولانی تر شده و یا اینکه سرعت عکاسی متوالی کاهش می یابد .

در زمان استفاده از حالت نمای زنده ؛ با تغییر منبع نور ؛ حالت رگه رگه شدن تصویر به وجود آمده و فوکوس دهی ممکن است مشکل شود . در این شرایط از حالت نمای زنده خارج شده و اتوفوکوس را با منبع نور جدید انجام دهید .

در صورت استفاده از اتوفوکوس تعقیب سوژه و تشخیص چهره  حالت بزرگنمایی تصویر امکان پذیر نمی باشد .

در زمان تنظیم Flexi Zone و فشردن دکمه بزرگنمایی پشت دوربینمرکز ناحیه انتخاب شده بزرگنمایی می شود . با نیمه فشردن دکمه شاتر حالت نمایش به وضعیت عادی بازگشته و دوربین فوکوس می کند .

در زمان استفاده از حالت های اتوفوکوس تعقیب سوژه و فشردن دکمه بزرگنمایی از پشت دوربین ناحیه تحت پوشش نقطه اتوفوکوس بزرگنمایی می شود . با نیمه فشردن دکمه شاتر ؛ ناحیه بزرگنمایی شده فوکوس می شود.

استفاده از این حالت در زمان قرار گرفتن دوربین بر روی سه پایه و در زمانی توصیه می شود که دستیابی دقیق به نقطه فوکوس موردنیاز می باشد. در زمان فوکوس گرفتن از تصویر بزرگنمایی شده ؛ اتوفوکوس مداوم قابل انجام نمی باشد .