بزرگترین مرکز خدمات پس از فروش و تعمیر دوربین و لنز کانن در ایران و خاورمیانه

|

بازگشت به صفحه نخست

​تعمیر دوربین کانن Canon EOS R5

تعمیر دوربین کانن EOS R5 در تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن به مدیریت عمران قاسمی . تلفن تماس با نمایندگی تعمیر دوربین کانن 1438 ( بدون کد )


دوربین کانن EOS R5 پرچمدار کانن در رده دوربین های فول فریم میرورلس است که در سال 2020 روانه بازار شد . در درون بدنه این دوربین از یک سنسور کاملا جدید 45MP CMOS به همراه استابیلایزر داخل بدنه با قدرت کاهش لرزش به میزان 8 استاپ ؛ استفاده شده است .

سیستم اتوفوکوس این دوربین از نوع Dual Pixel AF II بوده و برای آن از 1053 نقطه فوکوس در تمام کادر تصویر استفاده شده است . سیستم اتوفوکوس پیشرفته این دوربین دارای فناوری یادگیری عمیق بوده و قادر به تشخیص چهره سوژه های انسان و حیوان است . همچنین این دوربین قادر به عکاسی با سرعت 20 فریم بر ثانیه با شاتر الکترونیک و 12 فریم بر ثانیه با شاتر مکانیکی به همراه اتوفوکوس می باشد.

دوربین کانن Canon EOS R5 قادر به انجام فیلمبرداری با کیفیت 8K/30p و 24p است و این کیفیت را در دو فرمت Raw  یا H264 ارایه می دهد . همچنین این دوربین فوتیج های اور سمپل 4K را تا 120 فریم بر ثانیه ارایه می نماید. در این دوربین حالت های C-Log و HDR PQ نیز به خوبی پشتیبانی می شوند.

دوربین شبه SLR  میرورلس R5 از یک بدنه محکم و مهر و موم شده در برابر شرایط اقیلمی برخوردار است . ویزور الکترونیکی OLED آن با کیفیت 5.76 میلیون نقطه بزرگنمایی به میزان 0.76x را ارایه می دهد و صفحه ال سی دی کاملا چرخان آن با کیفیت 2.1 حالت کنترل کاملا لمسی را ارایه می دهد..

این دوربین دارای دو درگاه کارت حافظه SD و CF است و وای فای با دو پهنای باند برای پشتیبانی از انتقال FTP همزمان را در اختیار می گذارد .

​ویژگی  های اصلی دوربین کانن EOS R5

سنسور 45MP full-frame Dual Pixel CMOS

فیلمبرداری 8K با گزینه پشتیبانی از Raw یا 10-bit 4:2:2 C-log or HDR PQ

فیلمبرداری فوتیج های اور سمپل 4K/120p یا 4K/30p

سیستم اتوفوکوس Dual Pixel II AF با پوشش 100 درصد کادر صحنه همراه
با ماشین یادگیری برای شناسایی چهره انسان و حیوانات

سرعت عکاسی متوالی 12 fps / 20 fps

ویزور الکترونیکی OLED با کیفیت 5.76M

صفحه ال سی دی لمسی کاملا چرخان با کیفیت 3.2" 2.1M-dot

عکاسی 10-bit HDR با فرمت HEIF

دو درگاه کارت حافظه SD , CF

حالت مهر و موم بدنه در برابر شرایط اقلیمی

​بدنه و کلید های کنترل

از لحاظ طراحی و شکل ظاهری بدنه دوربین ؛ دوربین کانن Canon EOS R5  را ترکیبی از دوربین های میرورلس و DSLR باید بر شمرد و با توجه به این طراحی ؛ دوربین R5 برای طیف گسترده ای از عکاسان حرفه ای و نیمه حرفه ای قابل استفاده خواهد بود .

به طور کلی این دوربین را یک ابزار خوش دست با کلید ها و دایل های کنترل فراوان باید به شمار آورد که کنترل مستقیم اتوفوکوس را از روی بدنه دوربین در اختیار قرار می دهد . بنا بر اعلام نمایندگی تعمیر دوربین کانن ؛ بدنه دوربین R5 از حالت مهر و موم کامل در برابر شرایط اقلیمی برخوردار است .

ویزور و صفحه ال سی دی لمسی این دوربین از رزولوشن و شفافیت کاملا بالایی برخوردار بوده و نرخ تازه سازی نسبتا پر سرعتی دارند . همچنین باتری این دوربین با ظرافیت بالاتر ؛ استاندارد باتری های حرفه ای کانن را کاملا رعایت نموده است .

در مرکز تعمیر دوربین کانن در ایران بر این باوریم که دو درگاه کارت حافظه با ترکیبی از سرعت و قدرت موجب می شوند تا تمام نیاز های ثبت فایل و ذخیره سازی با یک عمق بافر نسبتا زیاد در دوربین کانن EOS R5 به وجود آورده شود.

​منو ها و تنظیمات

منو ها و تنظیمات داخلی دوربین کانن EOS R5 کاملا بر اساس استاندارد های حرفه ای کمپانی کانن , طراحی شده اند.

در حالیکه این دوربین بنا به ضرورت دارای منو ها و گزینه های بیشتری برای ارایه تنظیمات حرفه ای در این دوربین است ؛ اما باید توجه داشته باشیم که دسترسی به تمامی منو ها بر اساس اصول عکاسی حرفه ای ؛ به آسانی امکان پذیر می باشد .

صفحه ال سی دی لمسی دوربین R5 دسترسی و کنترل منو ها را به مقدار زیادی اسان تر نموده است .

منو دوربین دارای بخش مخصوص تنظیمات عکاسی ؛ تنظیمات مخصوص اتوفوکوس ؛ تنظیمات پخش و نمایش عکس و فیلم ؛ تنظیمات ارتباط وایرلس و اشتراک گذاری تصاویر ؛ بخش تنظیمات و پیکر بندی داخلی دوربین ؛ و منو تنظیمات شخصی می باشند.

ایزو خودکار

تنظیمات مربوط به ایزو خودکار ؛ مرز میان دوربین های حرفه ای و دوربین های آماتور را مشخص می کند و دوربین کانن EOS R5 از این لحاظ یک دوربین کاملا حرفه ای به شمار می آید . بالاترین و پایین ترین مقدار حساسیت ایزو ؛ به همراه تنظیم حداقل سرعت شاتر در محدوده ایزو تعیین شده از جمله امکانات پیشرفته این دوربین می باشند . همچنین تنظیم مقدار ایزو بر اساس مقدار فاصله کانونی لنز نیز امکان پذیر است .

تنظیم ایزو خودکار در مود نور دهی دستی نیز امکان پذیر است . و در زمانی که شما تمایل دارید تا تنها مقدار های سرعت شاتر و عدد دیافراگم را تنظیم کنید ؛ با استفاده از ایزو در حالت خودکار بدون به خطر افتادن حالت نوردهی ؛ تنها تکنیک های مربوط به شاتر و دیافراگم را انجام دهید .

ویزور و ال سی دی

بر اساس بررسی کارشناسان مرکز تعمیر دوربین کانن در تهران؛ ویزور و ال سی دی دوربین کانن EOS R5 تمام نیاز های یک عکاسی حرفه ای را برطرف می نمایند .

ویزور الکترونیکی OLED با کیفیت 5.76M میلیون نقطه بزرگنمایی در حدود 0.76x را به وجود می آورد . صفحه ال سی دی پشتی دوربین نیز با مساحت 3.2" دارای حالت کاملا لمسی بوده و کیفیتی برابر با 2.1M میلیون نقطه را به وجود می آورد .

در زمان های عکاسی در شرایط پر نور که امکان استفاده از صفحه ال سی دی دوربین وجود ندارد ؛ ویزور الکترونیکی پر قدرت این دوربین ؛ تمامی تنظیمات و منو ها را به همراه پخش تصاویر در اختیار کاربر می گذارد .

همچنین دوربین کانن EOS R5 دارای گزینه هایی برای تغییر تنظیمات ویزور به منظور حفظ بیشتر نیروی باتری است .

نرخ تازه سازی تصویر ویزور برابر با 60 تا 120 فریم بر ثانیه است و بدون شک ؛ این دوربین را به یک وسیله هیجان انگیز در طول زمان های عکاسی مبدل می سازد .

باتری
دوربین های کانن EOS R5 , R6 از یک باتری جدید به نام LP-E6NH استفاده می کنند ولی با این حال باتری های قدیمی تر LP-E6N نیز با این دوربین قابل استفاده می باشند . این دوربین از قابلیت شارژ با استفاده از یک شارژ یو اس بی نیز برخوردار است و در این شرایط امکان تامین نیرو با استفاده از جریان برق مستقیم نیز فراهم آورده شده است .