بزرگترین مرکز خدمات پس از فروش و تعمیر دوربین و لنز کانن در ایران و خاورمیانه

|

بازگشت به صفحه نخست

تعمیر دوربین کانن
Canon PowerShot G5 X Mark II

تعمیر دوربین کانن Canon PowerShot G5 X Mark II در نمایندگی مرکزی تعمیر دوربین کانن در ایران به مدیریت عمران قاسمی – تلفن تماس 1438 ( بدون کد ) از سراسر ایران

دوربین کانن Canon PowerShot G5 X Mark II یک دوربین کامپکت پیشرفته است که دارای یک لنز انعطاف پذیر همه کاره بوده و به همراه تعداد زیادی از کلید های کنترل برای آن از یک سنسور 1 اینچی نیز استفاده شده است . با توجه به کوچک و کم حجم بودن بدنه این دوربین , طراحی آن به گونه ای انجام شده است که به آسانی در درون دست قرار بگیرد و پردازشگر جدیدی که برای آن به کار رفته موجب می شود تا طیف گسترده ای از قابلیت های مفید به همراه این دوربین قابل استفاده باشند. ویزور باز شونده به سمت بالا و قابلیت فیلمبرداری با کیفیت 4K نیز از جمله ویژگی ها و امکانات موجود در این دوربین به شمار می آیند .

کمپانی کانن در طراحی و تولید دوربین Canon PowerShot G5 X Mark II به طور کامل از طرح خط تولید دوربین های G7X بهره برده است و ویزور بازشونده به سمت بالا به همراه صفحه ال سی دی لمسی چرخان ؛ با توجه به این نظریه ؛ برای این دوربین به کار گرفته شده اند .

ویژگی های اصلی دوربین کانن Canon PowerShot G5 X Mark II
سنسور 20 مگاپیکسلی یک اینچی از نوع CMOS
لنز از نوع  24-120mm equiv. F1.8-2.8
ویزور الکترونیکی و فلاش بازشونده به سمت بالا
صفحه ال سی دی لمسی با قابلیت چرخش 180 درجه به سمت بالا و باز شوندگی 90 درجه به سمت پایین
سرعت عکاسی متوالی 8 فریم بر ثانیه به همراه اتوفوکوس
قابلیت فیلمبرداری 4K/30p, 1080/60p به همراه IS
فیلمبرداری اسلوموشن 1080/120p بدون صدا و اتوفوکوس
قابلیت اتصال بدون سیم Wi-Fi + Bluetooth
درگاه USB 3.1 برای انتقال داده ها از دوربین به کامپیوتر
طول عمر باتری برای 230 شات عکس

کارشناسان نمایندگی تعمیر دوربین کانن در تهران بر این باور هستند که دوربین کانن Canon PowerShot G5 X Mark II از همه لحاظ یک دوربین ایده آل برای عکاسی خانوادگی و یا عکاسی در سفر است و عکاسان نسبتا آگاه به اصول عکاسی که تمایل دارند تا یک دوربین کوچک و کم حجم با امکانات مناسب را در اختیار داشته باشند ؛ از این دوربین به خوبی استقبال می نمایند .
کنترل ها , بدنه و حمل و نقل
دوربین کانن Canon PowerShot G5 X Mark II به هیچ عنوان کوچکترین و کم حجم ترین دوربین در رده خود نیست اما افزوده شده حجم و وزن این دوربین همراه با قرار گیری تعداد زیادی از کلید های کنترل کننده عملیات درونی دوربین و به قیمت خوش دست تر شدن آن بوده است .

ویزور الکترونیکی و قسمت فلاش این دوربین دارای حالت بازشونده به سمت بالا هستند . این وزور امکان عکاسی در شرایط نسبتا پر نور را به خوبی فراهم می آورد و دید کافی برای عکاسی را به وجود خواهد آورد . فلاش این دوربین نیز از قدرت پرتاب نور کافی برای عکاسی از سوژه های پرتره برخوردار است .

همچنین قابلیت کنترل لمسی با استفاده از صفحه ال سی دی دوربین نیز به کاربران اجازه می دهد تا تمامی عملیات های دوربین را در سریعترین زمان در زیر انگشتان خود احساس نمایند . کلید های کنترل موجود بر روی بدنه ؛ دارای عملکرد مطلوبی بوده و در زمان عکاسی با ویزور ؛ بسیاری از این کلید ها و دایل ها ؛ دارای قابلیت عملیاتی می باشند .

استفاده از ایزو خودکار نیز در این دوربین امکان پذیر است و با وجود آن ؛ تنظیمات نوردهی در شرایط وجود نور متغیر به خوبی قابل کنترل خواهد بود .جنس بدنه این دوربین کاملا عالی است و از قابلیت اتصال با دستگاه های هوشمند جانبی ( موبایل و تبلت ) نیز برخوردار می باشد .
کیفیت تصویر

بر اساس نظر کارشناسان تعمیر دوربین کانن  ؛ سنسور موجود در درون بدنه دوربین کانن Canon PowerShot G5 X Mark II چندان جدید و شگفت انگیز نیست اما لنز موجود در این دوربین موجب می شود تا تصاویر شگفت انگیزی را با آن بتوان به دست آورد.


در مقایسه با سایر دوربین های کامپکت و رقبای همرده ؛ تصاویر RAW به دست آمده با G5 X Mark II کیفیت قابل قبولی دارند. تصاویر JPEG این دوربین کمی ریسکی به نظر می رسند اما در هر صورت در ایزو پایین کیفیت مطلوب یک دوربین کامپکت را می توان انتظار داشت .

عدم کنترل نویز درمقادیر ایزو بالا , همچنان یک نقطه ضعف برای این دوربین به شمار آورده می شود. لنز موجود به همراه دوربین کانن G5 X II عملکرد مطلوبی دارد و بدون ایجاد حجم و وزن اضافه تر ؛ بر کیفیت تصاویر قابل ثبت می افزاید .

فیلمبرداری و اتوفوکوس

دوربین کانن G5 X Mark II فاقد قابلیت تشخیص فاز در زمان اتوفوکوس است اما سیستم تشخیص کنتراست آن عالی و قابل اطمینان می باشد . برای عکاسی از سوژه های دارای حرکت , این دوربین را به عنوان اولین گزینه نمی توان مطرح نمود و در زمینه تعقیب سوژه با آن همواره مشکلاتی وجود خواهند داشت اما به هر روی ؛ برای عکاسی در بسیاری از صحنه ها متناسب به شمار می آید .قابلیت آن برای فیلمبرداری با کیفیت 4K فیلمبرداران غیر حرفه ای را بر سر ذوق می آورد اما به هیچ عنوان در این زمینه با دوربین های رقیب قابل مقایسه نیست .
 
نتیجه گیری

دوربین کانن Canon PowerShot G5 X Mark II یک دوربین کامپکت و کم حجم دوست داشتنی است که برای افراد مبتدی ؛ امکانات مختلفی را در دسترس قرار می دهد . این دوربین برای عکاسی در بسیاری از موقعیت ها مناسب است و به آسانی قابل حمل بوده ؛ بدنه خوش دستی دارد و برای عکاسی از صحنه های خانوادگی و یا عکاسی در طول سفر ؛ ویژگی ها و امکانات متناسبی دارد . اگر چه این دوربین برای عکاسی از صحنه های پر تحرک مناسب نیست اما قابلیت آن برای فیلمبرداری با کیفیت 4K به کاربران اجازه می دهد تا فیلم های کوتاه با کیفیت نسبتا عالی را در اختیار داشته باشند . بدنه خوش دست و وزن و حجم مناسب ؛ به همراه یک لنز انعطاف پذیر از این دوربین ؛ یک ابزار خاص به وجود آورده است . نمایندگی تعمیر دوربین کانن در تهران ؛ تمامی خدمات مرتبط با تعمیر دوربین کانن Canon PowerShot G5 X Mark II را ارایه می دهد .