بزرگترین مرکز خدمات پس از فروش و تعمیر دوربین و لنز کانن در ایران و خاورمیانه

|

بازگشت به صفحه نخست
مین بورد دوربین یک قطعه الکترونیکی است که در واقع بسیاری از پردازش ها و محاسبات داخلی دوربین بر روی آن انجام می شود. همچنین قطعه مین بورد وظیفه اتصال بخش های مختلف مکانیکی و الکترونیکی دوربین به یکدیگر را بر عهده دارد . مین بورد دوربین شما تمام با استفاده از جریان الکتریکی به دست آمده از باتری قادر به کار می باشد و بروز هرگونه نوسان الکتریکی یا الکترونیکی موجب از کار افتادن آن خواهد شد .
خراب شدن مین بورد دوربین کانن یک حادثه واقعا سهمگین است و در صورت آسیب دیدن قطعه مین بورد ، دوربین شما به طور کامل خاموش می شود و این اتفاقی بسیار سخت و پر هزینه می تواند باشد .
روی برد اصلی دوربین شما صدها قطعه وجود دارد و احتمال اینکه یک جزء از این قطعات از مشخصات فنی خود خارج شده باشد یا شکست خورده باشد بسیار زیاد است . هر یک از این قطعات دارای عملکرد های چندگانه ای هستند، اما واقعیت این است که این قطعه یا می تواند چندین دهه دوام بیاورد یا اینکه در چند دقیقه از کار بیفتد.
تعویض آن یک جزء هزینه‌های زیادی دارد، اما کار مورد نیاز برای شناسایی آن و سپس جایگزینی، تعمیر مین بورد دوربین  را چنان پرهزینه می‌سازد که تعویض کل مین برد مقرون‌به‌صرفه‌تر است.
مین بورد دوربین دقیقا چه کاری انجام می دهد ؟

 مین برد مداری است که تمام سخت افزار های موجود در دوربین شما را شما را به پردازنده شما متصل می کند، برق را از منبع تغذیه اصلی دوربین شما دریافت  توزیع می کند و انواع دستگاه های ذخیره سازی، ماژول های حافظه و گرافیک را تعریف می کند.

مین بورد دوربین که به طور خاص  با نام مین PCB نیز شناخته می شود یک ابزار الکترونیکی با  قابلیت توسعه است. همانطور که از نام آن پیداست، این برد اغلب به عنوان "مادر" تمام اجزای متصل به آن شناخته می شود، که اغلب شامل لوازم جانبی، کارت های رابط و تخته های فرعی می شود: تمامی قطعات موجود در یک دوربین عکاسی با استفاده از مین بورد به یکدیگر متصل شده و قادرند تا اطلاعات به دست آمده از یکدیگر را مورد پردازش قرار دهند.

یک مین بورد اتصالات الکتریکی را فراهم می کند که توسط آن سایر اجزای سیستم با هم ارتباط برقرار می کنند. بر خلاف سایر سیستم های الکترونیکی یک مین بورد  همچنین شامل واحد پردازش مرکزی است و میزبان زیرسیستم ها و دستگاه های دیگر است.

تعمیر مین بورد دوربین در تعمیرگاه مرکزی دوربین

تعمیرگاه مرکزی دوربین تنها مرجع معتبر تعمیر و تعویض مین بورد دوربین عکاسی در ایران است. در صورتی که دوربین شما به صورت ناگهانی خاموش شده است و با هیچ روشی روشن نمی شود ، بدون شک اشکالاتی در قسمت مین بورد دوربین به وجود آمده و این قطعه مهم نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.
تعمیر و تعویض مین بورد دوربین یک فرایند کاملا تخصصی است و برای تعویض یا تعمیر قطعه مین بورد به طور معمول بخش های زیادی از دوربین از یکدیگر جدا می شوند.
در واحد تعمیرات دوربین ، قطعه مین بورد خراب شده از دوربین خارج شده و یک مین بورد اورجینال شرکتی به جای آن قرار داده می شود.

هزینه تعویض مین بورد دوربین

تعیین هزینه و قیمت تعویض مین بورد دوربین به عوامل نسبتا زیادی بستگی دارد . اگر مین بورد دوربین شما به طور کلی سوخته باشد و نیاز به تعویض کامل داشته باشید ، هزینه قطعه کامل مین بورد به اضافه اجرت تعویض را باید محاسبه نمایید. همچنین باید توجه داشته باشید که مدل های مختلف دوربین دارای انواع متفاوتی از مین بورد هستند و به همین دلیل مین بورد هر دوربین دارای قیمت و هزینه متفاوتی می باشد. برای اطلاع از قیمت دقیق تعمیر یا تعویض مین بورد دوربین خود با بخش فنی تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن تماس حاصل نمایید.

تعویض مین بورد دوربین چقدر طول می کشد ؟

متخصصان تعمیرات دوربین در تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن ، ظرف یک روز کاری ، مین بورد دوربین را تعویض می کنند و آنرا برای نصب برنامه به واحد ادجاست نرم افزاری ارسال می کنند . در روال عادی یک روز نیز برای نصب برنامه و تست نهایی نرم افزاری دوربین شما نیاز می باشد و در نهایت پس از 48 ساعت قادر به دریافت دوربین تعمیری خود خواهید بود .
همچنان باید توجه داشته باشید که مین بورد تعویض شده در دوربین شما خام است و بدون نصب برنامه ، مین بورد و متعاقبا دوربین شما قابل استفاده نمی باشد. نصب برنامه مین بورد یک فرایند کاملا تخصصی است و برای انجام آن از فناوری های روز کمپانی کانن در تعمیرگاه مرکزی دوربین استفاده می شود . بنابراین ، لازم است تا از این فرایند اطلاع داشته باشید .

نکته بسیار مهم

مین بورد تعویض شده در دوربین های عکاسی کاملا خام بوده و قادر به انجام هیچگونه فرایندی نمی باشد .پس از مرحله تعویض مین بورد یک دوربین ، نصب نرم افزار و راه اندازی اطلاعات داخلی آن یک مرحله بسیار مهم است و بدون نصب برنامه های اصلی مین بورد ،  دوربین قابل استفاده نمی باشد .
نصب برنامه مین بورد با استفاده از نرم افزا رهای تخصصی شرکت کانن صورت پذیرفته و تنها پس از آن می باشد که دوربین شما قابل استفاده خواهد بود.