بزرگترین مرکز خدمات پس از فروش و تعمیر دوربین و لنز کانن در ایران و خاورمیانه

|

بازگشت به صفحه نخست
​معرفی خدمات حرفه ای IPS در نمایندگی تعمیر دوربین کانن
تعمیر دوربین کانن در نمایندگی تعمیر دوربین به مدیریت عمران قاسمی  شماره تماس از سراسر ایران 1438 ( بدون کد ) تهران خیابان جمهوری – خیابان رازی – کوچه یاسمن پلاک 1
 

تعمیر دوربین کانن به لحاظ پیچیدگی که تکنولوژی ساختاری این دوربین دارد ، کاری بسیار تخصصی و دشوار است و برای اینکه نمایندگی کانن بتواند یک تعمیرکار رسمی دوربین کانن تربیت کند ، بایستی با گزینش از بین بهترین‌ تعمیرکاران ، آنهایی را انتخاب کند که علاوه برا داشتن پیشینه‌ی تعمیرکاری دوربین، از هوش بالایی نیز برخوردار باشند.


عموماً آموزش تعمیرکاری، که مخصوص دوربین‌های کانن باشد،  دوره‌های سه ماهه و 6 ماهه دارد که پس از آن اگر  تعمیرکار دوربین ، موفق به گذراندن دوره‌های آموزشی شود و در امتحان عملی آن نمره‌ی قبولی بگیرد به عنوان نماینده تعمیر دوربین نیکون به استخدام نمایندگی‌ مجاز کانن در هر کشوری مشغول به کار می‌شود.

نمایندگی تعمیر دوربین کانن در ایران تحت مدیریت آقای عمران قاسمی به شرکت ایده‌آل دوربین سپرده شده است. این شرکت که سابقه‌ی طولانی در امر تعمیرات دوربین دارد توانسته‌ است طی 28 سالی که عهده‌دار نمایندگی تعمیر دوربین کانن در ایران است ، خدمات پس از فروش کانن را به نحو احسن انجام داده است.

طی این 28 سال خدمات گسترده‌ای از طرف این شرکت مخصوص خریداران دوربین عکاسی Canon ارائه شده است ، این خدمات عبارت بودند از:

انجام سرویس‌های دوره‌ای ، ارائه‌ی گارانتی رسمی کانن در ایران، ارائه خدمات تعمیر کانن در ایران و در نهایت صدور کارت‌های VIP تعمیر دوربین CANON تحت عنوان IPS که به دارندان دوربین DSLR از شرکت کانن ، ارائه می‌گردد.
 
IPS چیست؟

IPS که مخفف Ideal Professional Services می‌باشد در واقع یک کارت VIP خدمات پس از فروش  است که به تمامی دارندگان دوربین‌های DSLR کانن و نیکون ارائه می‌گردد ، دارنده‌ی این کارت‌ها به دلیل اعتباری که دارند، مشمول امتیازاتی می‌گردند که این امتیازات بسته به میزان اعتبار کارت VIP تعیین می‌گردد. این امتیازات به صورت تسهیلاتی را برای دارنده‌ی کارت نمود پیدا می‌کند که شرح کامل این تسهیلات را در ادامه بیان می‌کنیم:
 
  برگزاری کلاس‌های آموزش کار با دوربین عکاسی به صورت رایگان برای دارندگان کارت  IPS
دعوت نامه به کارگاه های آموزشی بهانه ای برای اعضای CPS ، پیش نمایش رویدادها و عملکردهایی که توسط کانن سازماندهی شده است.
نمایندگی تعمیر دوربین کانن در ایران طی دعوت‌نامه‌های مجازی از کلیه‌ی اشخاصی که عضو خانواده بزرگ خدمات پس از فروش دوربین کانن در ایران هستند دعوت می‌کند که در کلاس‌‌های آموزشی این مرکز، شرکت نموده و کار با این دوربین را در سه مرحله ، آموزش ببینند.
 
 پشتیبانی ارزنده‌ در تعمیرات دوربین برای دارندگان کارت IPS
نمایندگی تعمیر دوربین کانن برای اشخاصی که IPS دارند در صورتی که دوربینشان به خدماتی چون تعمیرات نیاز داشته باشد. کاملاَ آن را تحت حمایت همه جانبه خود گرفته و برای این گونه از مشتریان خود تسهیلاتی خاص ارائه می‌نماید. این تسهیلات شامل 30 درصد تخفیف در زمان تعمیر - نظارت مستقیم به روند امور دوربین، در طول دوره‌ی تعمیر – تعمیر خارج از نوبت و .... می‌باشد.
 
 اطلاع رسانی طرح‌ها به صورت اختصاصی برای دارندگان کارت IPS
در صورتی که نمایندگی کانن قصد ارائه‌ی تسهیلاتی تحت عنوان جشنواره ،‌ طرح‌های تشویقی و داشته باشد به دارندگان کارت IPS از طریق شبکه ‌های مجازی و پیامک‌های اختصاصی، به کاربر اطلاع رسانی اختصاصی می‌نمایند.
 
 دارندگان کارت IPS از تخفیفات خرید تجهیزات جانبی نیز بهره‌مند خواهند شد
موردی که تقریباً در بین تمامی شعب نمایندگی کانن مرسوم است تخفیف کالا و به خصوص تجهیزات جانبی برای دارندگان  کارت VIP است . ایده آل دوربین نیز به عنوان نمایندگی تعمیر دوربین کانن در ایران از این امر مستثنی نبوده و به کلیه‌ی اشخاصی که کارت IPS دارند تجهیزات جانبی را در زمان فروش آن‌ها با تخفیفات مشخص ارائه خواهد نمود.
 
  تخفیف در اجاره‌ی آتلیه‌ی عکاسی برای دانشجویان عکاسی دارای کارت IPS
در ساختمان اصلی نمایندگی تعمیرات کانن در ایران ( تهران ) بخشی از فضای ساختمان به آتلیه‌ای اختصاص داده شده است که به صورت دوره‌‌ای با قیمتی بسیار بسیار نازل به عکاسان اجاره داده می‌شود ، اما دانشجویانی که برای انجام پروژه‌های عکاسی خود نیاز به یک آتلیه‌ی مجهز دارند در صورتی که کارت IPS داشته باشند می‌توانند حتی به روی همین مبلغ اندک نیز تخفیف ویژه‌ای گرفته و با رقمی بسیار ناچیز اقدام به اجاره‌ی آتلیه نموده و پروژ‌های درسی خود را تکمیل نمایند.

 مشاوره و پشتیبانی غیر حضوری برای دارندگان کارت IPS
مشاوره‌ی تلفنی در خصوص کار بار دوربین و رفع اشکالات و ابهامات استفاده از دوربین مختص کاربران کارت IPS است که به تازگی به دنیای بزرگ عکاسی روی آورده‌اند این کاربران که عموماً دانش آموز و دانشجو می‌باشند با خرید دوربین‌های حرفه‌ای، به تازگی هنرآموزی را در دنیای زیبای عکاسی آغاز نموده
 

اولویت قراردادن افراد دارای کارت IPS درخصوص درخواست تحویل و دریافت کالای تعمیری در محل
یکی از مهمترین خدماتی که نمایندگی تعمیر دوربین کانن در تهران پیاده سازی کرده است ، خدمت دریافت و تحویل کالای تعمیری در محل ، توسط پیک رایگان می‌باشد. افرادی که دارای کارت IPS می‌باشند در صورتی که همزمان با فرد دیگری درخواست پیک رایگان جهت دریافت دوربین تعمیری نمایند، درخواست فرد داری کارت IPS در اولویت قرار می‌گیرد.

برای ثبت درخواست پیک در محل کافیست با شماره 1438 تماس بگیرید و یا در داخل سایت tamir.ir اقدام به ثبت درخواست به صورت آنلاین نمایید. در اولین فرصت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و پس از هماهنگی‌های لازم کارشناس مربوطه را از نمایندگی کانن به سمت محل مورد نظر اعزام می‌نمایند. دوربین پس از بررسی طی یک رسید کتبی با سربرگ شرکت به کارشناس تحویل می‌شود و کارشناس در صورتی که نتواند دوربین را در محل تعمیر کند ،‌ آن را به تعمیرگاه مرکزی دوربین برده و پس از تعمیر ، شخصاً به محل مورد نظر باز میگرداند.
 
 ارائه‌ی دوربین جانشین در صورت اضطرار در خصوص دوربین‌های تعمیری که دارای کارت IPS دارند

 گاهی ممکن است کاربری درست زمانی که نیاز فوری و اضطراری به دوربین CANON خود دارد در همان زمان دوربین با مشکل مواجه شود،‌ مثلا در حین عکسبرداری از مراسم و یا درست زمان شروع آن دوربین از دست عکاس به زمین بیفتد و دیگر کار نکند و یا دانشجوی رشته عکاسی درست زمان ارائه‌ی پروژه‌ با مشکل شاتر دوربین خود مواجه شود. در این زمان شرکت ایده‌آل دوربین به عنوان نمایندگی تعمیر دوربین کانن در صورت دریافت اسناد دال بر این اضطرار ، اقدام به ارائه‌ی یک دوربین جانشین به عکاس می‌نماید تا وی با خیال راحت به عکاسی خود بپردازد و در زمان ارائه پروژه دوربین وی نیز تعمیر گردد.
 
با توجه به معرفی IPS اینک ممکن است چندین سؤال از نمایندگی تعمیر دوربین CANON در ذهن متبادر شود، برخی از این سؤالات را که عمدتاً متداول هستند را در ذیل آورده‌ایم و به آن‌ها پاسخ داده‌ایم.
 
 
1-      کارت‌های VIP چه فرقی با کارت‌های IPS دارد؟
در یک کلام : هیچ تفاوتی ندارند کارت VIP شرکت ایده آل دوربین همان کارت IPS است
به عبارت دیگر : کارت‌های VIP به کارت‌های گفته میشود که در یک مورد خاص دارای اعتبار است و به واسطه‌ی این اعتبار تسهیلاتی برای صاحب کارت قائل می‌شوند، کارت VIP شرکت ایده‌آل نیز مخصوص دوربین‌هایی است که حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای (DSLR) هستند که نام این کارت IPS میباشد که همانطور که پیشتر گفته شد مخفف Ideal Professional Services (خدمات تخصصی ایده‌آل) میباشد.
 
2-      چه کسانی می‌توانند برای دریافت IPS اقدام به ثبت نام کنند؟
تمامی افرادی که دارای دوربین حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای DSLR  باشند می‌توانند برای دریافت کارت VIP ثبت نام کنند اما به شرط این که دوربین حرفه‌ای آنها  CANON و یا NIKON باشد.  
 
3-      چه مبلغی برای ثبت نام باید پرداخت شود؟
ثبت نام برای دریافت کارت VIP شرکت ایده آل دوربین ( یعنی IPS ) کاملاً رایگان می‌باشد و تمامی واجدین شرایط بدون پرداخت مبلغی قادر خواهند بود از تمامی امکانات موجود و تسهیلات در نظر گرفته شده برای این کارت استفاده کنند ، اما هرچه ارزش دوربین از نظر رتبه و قیمت فروش بیشتر شود ،‌ کیفیت خدمات ارائه شده نیز بالاتر خواهد رفت.
 
4-      کارت IPS کانن با کارت IPS نیکون چه تفاوتهایی دارند؟
کارت‌های IPS برای دوربین‌های CANON و NIKON از نظر ارائه‌ی کیفیت هیچگونه تفاوتی با یکدیگر ندارند و فقط نوع لوگوی آنها و طراحی کارت در آن‌ها متفاوت است، کارت VIP کانن به رنگ سفید  و با تم قرمز می‌باشد و کارت VIP نیکون به رنگ سیاه و با تم زرد طراحی شده است.
 
5-      تاریخ مصرف کارت‌‌های IPS چقدر است؟
کارت‌های IPS فقط تاریخ شروع دارند و تاریخ انقضا ندارند، این کارت‌ها تا زمانی که بتوان از دوربین استفاده کرد اعتبار دارند و فقط با ازبین رفتن کامل دوربین از درجه‌ی اعتبار ساقط می‌شوند.
 
6-      در صورت فروش دوربین ، کارت IPS چه حکمی پیدا می‌کند؟
کارت IPS در زمان فروش دوربین نیز در صورتی که به همراه دوربین ارائه شود به اعتبار خود باقی است و خریدار می‌تواند از خدمات آن استفاده کند و در صورتی که تمایل داشته باشد می‌تواند کارت را به همراه دوربین به نمایندگی تعمیر دوربین کانن (ایده آل دوربین) بیاورد تا کارت جدیدی با نام وی صادر شود.
 
7-      برای ثبت نام برای کارت IPS به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟
 نام  - نام لاتین  - نام خانوادگی - نام خانوادگی لاتین - کد ملی - تاریخ تولد - رایانامه (ایمیل) - شماره همراه - کد پستی - استان - شهر - آدرس - نام دوربین و شماره سریال آن  -  نام لنز و شماره سریال آن
 
8-      سریال دوربین یا لنز CANON خود از کجا می‌توانم برداشت کنم؟
شماره سریال دوربین در روی جعبه‌ی آن و همچنین در زیر دوربین ، جایی که باتری وارد می‌شود نوشته شده است که در تصویر زیر مشخص شده است:

 اما در روی لنز، محل نوشتن شماره سریال متفاوت است برخی به صورت محو یا واضح در دور کمر لنز و برخی دیگر روی بایونت (محل اتصال لنز و دوربین) نوشته شده است که نمونه‌های آن در ذیل مشخص شده است:

 
نام  - نام لاتین  - نام خانوادگی - نام خانوادگی لاتین - کد ملی - تاریخ تولد - رایانامه (ایمیل) - شماره همراه - کد پستی - استان - شهر - آدرس - نام دوربین و شماره سریال آن  -  نام لنز و شماره سریال آن

9-      کارت IPS من چه مدت پس از ثبت نام به دستم می‌رسد؟
اگر به صورت حضوری جهت دریافت کارت IPS خود به نمایندگی تعمیر دوربین کانن در تهران بیایید، کارت IPS شما در همان لحظه صادر و تحویل می‌گردد اما برای ارسال آن بسته به اینکه شهرستان در کجای ایران واقع شده است و یا حجم ماهانه ثبت نام چقدر است ،  ممکن است از یک تا چندین هفته به طول انجامد
 
10- چه محصولاتی از کانن را می‌توانم ثبت نام کنم؟
تقریباَ تمامی دوربین‌های DSLR و لنزهای کانن جزء محصولات مورد انتخاب درسایت می‌باشند و رد صورتی که کالای شما به هر دلیلی جزء این محصولات نبود ، تنها طی یک تماس با 1438 آن محصول نیز برایتان افزوده خواهد شد.
 
11- آیا برای دوربین‌ها و لنزهای کارکرده و دست دوم نیز می‌توانم کارت IPS بگیرم؟
بله، کارت‌های IPS را هم برای دوربین‌های نو و تازه خریداری شده و هم دوربین‌های کارکرده می‌توان تهیه کرد.

12- دوربین من گارانتی شرکت دیگری بجز ایده‌آل است آیا می‌توانم کارت  IPS بگیرم؟
خیر، تا زمانی که کارت گارانتی شرکت دیگر اعتبار داشته باشد ،‌ گرفتن کارت IPS امکان‌پذیر نیست.
 
13-  مدت زمان لازم برای تعمیر دوربین من بدون کارت IPS و با کارت IPS چقدر است؟
در حالت عادی تعمیر دوربین کانن در ایده‌آل دوربین 72 ساعت تا یک هفته به طول می‌انجامد اما اگر شما برای محصول خود کارت IPS دریافت کرده باشید این زمان به 48 ساعت تا 3 روز تقلیل می‌یابد.
 
14-  آیا IPS در کشورهای دیگر بجز ایران نیز اعتبار دارد؟

خیر ، کارت VIP در کشورهای دیگر CPS میباشد و کارت IPS فقط در نمایندگی تعمیر دوربین کانن در ایران دارای اعتبار است.
 
 
 
دیگر خدمات نمایندگی تعمیر دوربین کانن در ایران

نمایندگی تعمیر دوربین کانن در ایران ، خدمات دیگری نیز برای عکاسان ، کاربران ، دانشجویان و هنرجویان ارائه کرده است که در ادامه اجمالاً به آن‌ها پرداخته‌ایم.
 
الف) آموزشگاه عکاسی رایگان برای اشخاصی که دوربین‌های عکاسی کانن را با گارانتی شرکت ایده آل دوربین خریداری کرده باشند
ب) سرویس دوره: مجموعه‌ای از امور حفظ و نگهداری و نظافت دوربین مثل تمیز کردن سنسور ، تعیین و پایش تعداد شات‌ های زده شده ، رفع پیکسل سوخته (درصورتی که این ایراد به واسطه لیزر زدگی نباشد) و چندین مورد خدماتی دیگر
ج) ارزش گذاری روی دوربین‌های کارکرده آن هم کاملاً رایگان و تأیید صحت و سلامتی و یا وجود ایراد در آن جهت خرید و فروش دوربین‌ یا لنزهای کارکرده
د) اطلاع رسانی اخبار و آموزش تکنیک‌های عکاسی با استفاده از سایت‌ و شبکه‌های مجازی مثل اینستاگرام و تلگرام
هـ) آموزش اختصاصی عکسی تا حد پیشرفته برای متقاضیانی که کلاس‌های آموزشی رایگان را پشت سر گذاشته و قصد ادامه آموزش به صورت خصوصی را دارند.
ی) تدوین انواع دفترچه‌های راهنمای دوربین و ارائه‌ی آن‌ها جهت آموزش کار با دوربین.
 
سخن آخر: اگر شما هم جزء خانواده‌ی بزرگ، سازمان خدماتی یده آل دوربین / تعمیرگاه مرکزی دوربین هستید جهت مشاوره و آگاهی از حقوق خود با شماره 1438 تماس بگیرید تا از تمامی خدمات رایگان این شرکت مطلع شده و بتوانید بخشی از آن را که مختص شماست بشناسید.