بزرگترین مرکز خدمات پس از فروش و تعمیر دوربین و لنز کانن در ایران و خاورمیانه

|

بازگشت به صفحه نخست

​​هزینه تعمیر دوربین کانن

هزینه تعمیر دوربین کانن
هزینه تعمیر دوربین کانن در نمایندگی تعمیر دوربین کانن به مدیریت عمران قاسمی – تلفن تماس با نمایندگی تعمیر دوربین کانن 1438 ( بدون کد ) از سراسر ایران

هزینه تعمیر دوربین کانن و همچنین هزینه لازم برای تعمیر انواع لنز کانن یکی از عواملی است که موجب می شود تا بسیاری از افراد نسبت به تعمیر دوربین یا لنز کانن خود مردد شده و یا تصمیم گیری در این رابطه را به دشواری انجام دهند . در رابطه با هزینه تعمیر دوربین و لنز کانن در این نمایندگی ؛ و عوامل تاثیر گذار بر هزینه های تعمیر دوربین و لنز کانن ؛ نکاتی را مورد اشاره قرار می دهیم .

برآورد هزینه تعمیر دوربین کانن به عوامل مختلفی بستگی دارد و کارشناسان  حاضر در تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن همواره این شرایط و عوامل را مد نظر قرار می دهند .

1 – میزان خرابی دوربین

میزان خرابی دوربین کانن یکی از اصلی ترین عوامل در تعیین هزینه تعمیرات دوربین است . گاهی اوقات خرابی دوربین کانن به سبب یک عامل ساده و پسش پا افتاده می باشد و در این شرایط مسلما هزینه ای برای تعمیرات آن در نظر گرفته نشده و یا اینکه برآورد هزینه تعمیر بسیار ناچیزی در نظر گرفته می شود .

به عنوان مثال ؛ بسیاری از موارد را شاهد بوده ایم که خرابی و عدم عملکرد صحیح دوربین Canon به علت به هم خوردن تنظیمات داخلی دوربین بوده است . یا اینکه کاربر پس از انجام تنظیمات ؛قادر به بازگرداندن دوربین به وضعیت اولیه خود نمی باشد . همچنین در درون منوها و تنظیمات دوربین ؛ گزینه هایی وجود دارند که در صورت عدم غیر فعال سازی و یا عدم بازگشت به حالت اولیه ؛ موجب به هم خوردن عملکرد سایر بخش های آن می شود . به مثال زیر توجه نمایید .

گزینه Picture Style  یکی از منو های موجود در تنظیمات عکاسی دوربین کانن است . این گزینه به صورت پیشفرض در حالت Auto قرار دارد اما اگر کاربر دوربین هر یک از سایر گزینه های موجود در منوهای داخلی این بخش را انتخاب نماید ؛ دوربین بعد از این به طور دایم از تنظیمات انتخاب شده استفاده می کند و اگر در این منو از گزینه Monochrome استفاده نمایید دوربین شما به طور دایمی عکسها را به صورت سیاه و سفید ثبت می کند . در تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن همواره مواردی را شاهد بوده ایم که کاربران به علت سیاه و سفید شدن تمامی تصاویر دوربین ؛ اعلام خرابی نموده اند . این مسئله پس از بررسی از سوی کارشناسان به عنوان دستکاری تنظیمات داخلی دوربین ارزیابی شده و به صورت رایگان دوربین به وضعیت اولیه بازگردانده می شود .

اما شرایط و عوامل دیگری نیز وجود دارند که هزینه تعمیر دوربین کانن را افزایش  می دهند و این شرایط به طور معمول موجب بروز خسارت هایی از کم تا بسیار زیادی می شوند . تعدادی از این عوامل به شرح زیر هستند :

آبخوردگی دوربین کانن
تعمیرات دوربین کانن
آبخوردگی دورین کانن و یا فرو افتادن دوربین در آب یکی از شرایطی است که موجب بروز هزینه های بسیار زیادی در تعمیرات دوربین کانن می شود . دوربین فرو افتاده در آب معمولا در قسمت های زیادی دچار خرابی می شود . بورد های الکترونیکی داخلی دوربین در برابر نفوذ رطوبت بسیار آسیب پذیر هستند و یکی از اولین قسمتهایی می باشند که در اثر آبخوردگی از بین می روند .

تعمیر بورد آسیب دیده در اثر فرو افتادن دوربین در آب به طور معمول امکان پذیر نیست و تعویض بورد اصلی دوربین یکی از شرایطی است که هزینه های بسیار زیادی را موجب می شود . همچنین در صورت بروز آسیب در قسمت هایی مثل سنسور و شاتر دوربین نیز ؛ هزینه تعمیر بسیار بیشتری را برای تعمیرات دوربین کانن خود باید در نظر بگیرید .

نکته مهم : در صورت فرو افتادن دوربین در آب ؛ تمامی نکات ایمنی و دستورالعمل های ایمنی مربوط به نگهداری دوربین و لنز خود را رعایت نمایید . بدون هرگونه مداخله در تعمیر دوربین کانن , در سریعترین زمانن مکن با مرکز تعمیر دوربین کانن به شماره تلفن 1438 تماس حاصل نمایید .

​ضربه خوردن دوربین و لنز کانن

بروز ضربه های سخت به بدنه دوربین و لنز کانن ؛ گاهی موجب بروز خسارت های بسیار شدیدی می شود . دوربین ها ولنز های کانن از جمله ابزار های طراحی و مهندسی شده بسیار دقیق هستند و هرگونه ضربه به قسمتهای خارجی آنها موجب از دستن رفتن تنظیمات دقیق و طراحی شده این وسایل خواهند شد .

حتی اگر هیچگونه آسیب خارجی در اثر ضربه به دوربین و لنز خود مشاهده نمی کنید , همواره این احتمال را مطرح نمایید که تنظیمات کالیبراسیون دوربین و به خصوص لنز شما بر هم خورده است . در این شرایط از دست رفتن تنظیمات و کالیبراسیون دوربین به طور معمول با هزینه های بسیار پایینی قابل تعمیر و تنظیم مجدد هستند .

اما گاهی ضربه خوردن دوربین و لنز کانن موجب شکسته شدن بخش هایی از آنها می شود . شکسته شدن تاپ کاور دوربین در اثر ضربه ، شکسته شدن عدسی اصلی لنز کانن در اثر ضربه ؛ شکسته شدن دایل مود دوربین کانن ؛ شکسته شدن قسمت آینه و میرورباکس ؛ شکسته شدن دایل های کنترل تنظیمات دوربین ؛ شکسته شدن مانت لنز کانن و ... از جمله شرایطی هستند که موجب بروز هزینه های سنگینی در تعمیر دوربین و لنز کانن خواهند شد .

برای اطلاع از هزینه تعمیر دوربین یا لنز شکسته شده و ضربه خورده ؛ در اولین فرصت با تعمیرگاه مرکزی دوربین کانن با شماره تلفن 1438 ( بدون کد ) تماس بگیرید .
تعمیر شاتر دوربین کانن
شاتر دوربین کانن یکی از قسمت های مصرفی دوربین به شمار می آید و به مرور زمان ؛ هزینه هایی را برای تعمیر یا تعویض شاتر دوربین کانن باید در نظر گرفت . به طور معمول ؛ کمپانی های تولید کننده دوربین ؛ یک طول عمر مشخص را برای عملکرد شاتر در نظر می گیرند و در نمایندگی تعمیر دوربین کانن بااستفاده از نرم افزار های مخصوص تعیین میزان کارکرد شاتر دوربین ؛ طول عمر و مقدار کارکرد شاتر دوربین کانن را مورد ارزیابی قرار می دهند.

در هر شرایطی که عملکرد شاتر دوربین دچار اختلال می شود و یا هنگ کردن شاتر یا سیاه شدن مقداری از عکس ها به صورت مداوم اتفاق می افتد ؛ باید نسبت به تعویض قطعه شاتر دوربین کانن اقدام نمود .

بعد از تعویض شاتر ؛ عملکرد آن مجددا صفر شده و مقدار کارکرد مجاز برای قطعه تعویض شده از نو آغاز می شود .

برای اطلاع از هزینه تعویض شاتر دوربین کانن ؛ حتما لازم است تا به صورت حضوری به نشانی دفتر نمایندگی تعمیر دوربین کانن در تهران مراجعه نمایید .
همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق شماره تلفن 1438 ( بدون کد ) نیز می توان افدام نمود .

​هزینه تعمیر سنسور دوربین کانن

سنسور دوربین کانن قلب دوربین و یکی از بخش هایی است که تعمیر یا تعویض آن هزینه نسبتا بالایی دارد . تعمیر یا تعویض سنسور دوربین بنا به علل مختلفی ضروری می شود و از جمله آن لیزرخوردگی سنسور است . برخورد پرتوهای نور لیزر موجب از بین رفتن دایمی پیکسل های موجود بر روی سطح سنسور می شوند .

سنسور لیزر خورده در دوربین کانن قابل تعمیر نیست و حتما نسبت به تعویض آن باید اقدام نمود . تعویض سنسور قدیمی با قطعه اصلی و اورجینال شرکت کانن هزینه نسبتا بالایی دارد و برای اطلاع از هزینه دقیق تعویض سنسور دوربین کانن ؛ حتما باید به همراه دوربین به دفتر مرکزی نمایندگی تعمیر دوربین کانن در تهران مراجعه نمایید .