بزرگترین مرکز خدمات پس از فروش و تعمیر دوربین و لنز کانن در ایران و خاورمیانه

|

بازگشت به صفحه نخست

معرفی فیلتر های خلاقانه در دوربین کانن

نمایندگی تعمیر دوربین کانن

فیلتر های خلاقانه ؛ یکی از ویژگی  هایی است که به طور معمول در دوربین های سطح مبتدی و یا نیمه حرفه ای کمپانی کانن دیده می شوند و به طور معمول امکانی هستند که به کاربر اجازه می دهند تا به صورت خودکار و بدون انجام تنظیمات اضافی تر ؛ حالت های ویژه و جذابی را در تصاویر خود به وجود آورند .

 

فیلترهای خلاق این امکان را به شما می دهد تا یک ویژگی منحصر به فرد و جذاب را در درون تصاویر خود به وجود آورید ، و  بنابراین در زمان استفاده  از این فیلتر ها به کاربران دوربین های کانن توصیه می شود تا  از خلاقیت خود برای استفاده بهتر از آنها استفاده نمایند . انواع جلوه ها و  فیلتر های خلاقانه  موجود در هر دوربین کانن  با توجه به مدل دوربین متفاوت خواهد بود .

 

7 نوع فیلترهای خلاق موجود در دوربین کانن

 

هر یک از هفت نوع جلوه های Creative Filter ویژگی های خاص خود را دارند و حالت های موجود در  عکس را به طرز چشمگیری تغییر می دهد. برای استفاده از هر یک از فیلتر های خلاقانه موجود در دوربین تنها لازم است تا آن فیلتر را با استفاده از دایل مود دوربین خود انتخاب نمایید .

تعمیر دوربین کانن

در زمان استفاده از یک فیلتر خلاقانه در حالت نمای زنده ( Live View  ) تصویر قابل مشاهده در صفحه نمایش دوربین ؛ قبل از گرفتن عکس ذخیره نمیشود و ذخیره شدن و اعمال آن بر روی تصویر , تنها پس از گرفته شدن عکس ؛ اتفاق می افتد .

در برخی از شرایط خاص ، فیلتر  های خلاقانه کانن را بعد از ثبت تصویر نیز می توان اعمال نمود . اما در زمان گرفتن عکس ؛ برای اعمال هر فیلتر تنها لازم است تا مود آن فیلتر خلاقانه را از دوربین انتخاب نمایید . به طور معمول توصیه می شود تا در هر شرایط از فیلتر های خلاقانه بر اساس نیاز و مهارت و خلاقیت کاربر استفاده شود .

نمایندگی تعمیر دوربین کانن

در هنگام عکسبرداری با حالت  Live View ، دکمه Q را در پشت دوربین فشار دهید تا منوی کنترل سریع دوربین  Quick Control نمایش داده شود.

نماد "فیلترهای خلاق" را که به دنبال یک اثر انتخاب می شود ، انتخاب کرده و می توانید اثر را در زمان واقعی بررسی کنید.

 

Grainy B/W

این یک فیلتر خلاقانه است که به طور معمول تصاویر سیاه و سفید و دانه دار را به وجود می آورد . تصاویر به دست آورده در این حالت کاملا بدون رنگ و پر کنتراست بوده و همراه با مقدار زیادی از دانه های نویز دار دیده می شوند .

 

Soft Focus

تصویری با حالتی کاملا نرم به وجود می آورد . استفاده از این فیلتر موجب می شود تا لبه های سوژه در درون کارد تصویر کاملا نرم دیده شود و حالتی را ایجاد می نماید که گویی لایه ای نازک بر روی سوژه های درون تصویر قرار داده شده است

 

Fish Eye Effect

این فیلتر که با نام فیلتر چشم ماهی شناخته می شود ؛ تصویری را به وجود می آورد که مرکز آن برجسته تر از سایر نقاط دیده می شود . نوعی حالت بیرون زدگی در مرکز کادر تصویر دیده خواهد شد .

 

 

Art Bold Effect

تصویری شبیه به نقاشی با رنگ و روغن را ارایه می نماید . در این شرایط حالت کلی اشباع رنگ های موجود در تصویر افزایش یافته و یک مرز نازک در لبه سوژه ها شبیه به حالت نقاشی با قلم به وجود می آورد .

 

Water painting effect

استفاده از این فیلتر موجب می شود تا لبه های سوژه به صورت هایلایت دیده شده حالتی شبیه به نقاشی آبرنگ را به وجود می آورد . تصویر به دست آمده در این حالت ؛ وضعیتی ما بین عکس و نقاشی را تداعی می نماید.

 

Toy camera effect

تصویری با رنگ های منحصر به فرد را به وجود می آورد . تصویر به دست آمده با این فیلتر حالتی را تداعی می کند که گویی با یک دوربین اسباب بازی عکس گرفته شده است . در این حالت گوشه های تصویر به صورت تیره تر دیده شده و نوعی حالت عکس قدیمی را در تصویر به وجود می آورد .

 

Miniature effect

موقعیت نقطه در فوکوس را تغییر می دهد ، جلوه ای ایجاد می کند که شبیه به یک مدل مینیاتوری است. با استفاده از این اثر ، می توانید از بیان عکاسی منحصر به فرد را به وجود آورده و نواحی اطراف نقطه فوکوس را به صورت خاصی تار و محو نمایید .