بزرگترین مرکز خدمات پس از فروش و تعمیر دوربین و لنز کانن در ایران و خاورمیانه

|

بازگشت به صفحه نخست

تعمیر دوربین کانن
Canon EOS 2000D

تعمیر دوربین کانن Canon EOS 2000D در مرکز تعمیر دوربین کانن به مدیریت عمران قاسمی – تلفن تماس از سراسر ایران 1438


دوربین کانن Canon EOS 2000D یک دوربین DSLR سطح مبتدی ارزان قیمت است که برای تازه واردان به دنیای عکاسی طراحی شده است . در درون بدنه این دوربین یک سنسور 24MP APS-C به همراه پردازشگر کانن DIGIC 4+ قرارداده شده است و مجموع این امکانات به همراه هم باعث می شوند تا این دوربین قادر به دستیابی به دامنه ایزو از 100 تا 6400 باشد و در حالت گسترده آنرا به 12800 برساند .

سرعت عکاسی متوالی در این دوربین 3 فریم بر ثانیه است و سیستم اتوفوکوس 9 نقطه ای آن در مرکز سنسور به صورت کراس تایپ عمل می کند . صفحه ال سی دی 3 اینیچی با کیفیت 920 هزار نقطه و ویزور اپتیکال نیز از جمله ویژگی های این دوربین می باشند. برای این دوربین انواع مختلفی از مود های عکاسی به صورت خودکار در نظر گرفته شده اند و به همراه تعداد زیادی از فیلتر های خلاقانه ؛ عکاسی به صورت لذتبخش را در اختیار کاربران قرار می دهد .

این دوربین قادر است تا فیلمبرداری فول اچ دی را در حالت های 30p یا 24p انجام دهد. همچنین باید توجه نمود که دوربین کانن Canon EOS 2000D قادر به اتصال وای فای از طریق NFC است و از این طریق امکان اشتراک گذاری تصاویر با دستگاه ها و نلفن های هوشمند را فراهم می آورد .

تعمیر دوربین کانن EOS 2000D

نوع بدنه دوربین : SLR کم حجم
بالاترین رزولوشن تصویر : 6000 x 4000
تعداد پیکسل های موثر : 24 megapixels
اندازه سنسور : APS-C (22.3 x 14.9 mm
نوع سنسور دوربین : CMOS
دامنه حساسیت ایزو : Auto, ISO 100-6400, expandable to 12800
نوع مانت لنز : Canon EF/EF-S
حداکثر سرعت شاتر : 1/4000 sec
فرمت تصویر برداری : MPEG-4, H.264
نوع کارت حافظه : SD/SDHC/SDXC card
یو اس بی : USB 2.0
وزن بدنه دوربین : 475 g
ابعاد بدنه دوربین : 129 x 101 x 78 mm
جی پی اس : ندارد
دوربین کانن Canon EOS 2000D به جای مدل قدیمی تر کانن EOS 1300D در خط تولید محصولات کانن قرار داده شده است و بسیاری از ویژگی های آن مدل را در درون EOS 2000D نیز می توان مشاهده نمود .

ویژگی های اصلی دوربین کانن Canon EOS 2000D
تعمیر دوربین کانن EOS 2000D
تعمیر فلاش دوربین کانن
EOS 2000D
در شرایط کم نور و یا در حالت هایی که منبع نور در پشت سوژه مورد عکاسی قرار دارد ؛ از فلاش دوربین می توان استفاده نمود.

در حالت عکاسی با مود P سرعت شاتر 60/1 تا 200/1 به صورت خودکار تنظیم می شود .  در هر یک از مود های خلاقانه عکاسی ؛ در صورت نیاز از فلاش دوربین می توان استفاده نمود. زمانی که فلاش در حال بازیابی توان خود است ؛ علامت Busy دیده می شود.

در شرایط نور زیاد ؛ ایزو دوربین را کاهش دهید . در صورت چشمک زدن بودن تنظیمات نوردهی در ویزور ؛ مقدار ایزو دوربین را کاهش دهید .

هود لنز را باز کنید . به سوژه زیاد نزدیک نشوید. در زمان اتصال هود بر روی لنز و یا در شرایط نزدیک شدن بیش از اندازه نسبت به سوژه ؛ برخی نواحی تاریک در تصویر ممکن است دیده شوند.

این حالت به سبب سایه ایجاد شده از هود متصل به لنز به وجود می آید. برای رفع آن ؛ هود را از روی لنز باز کنید.  
تعمیر دوربین کانن EOS 2000D
تعمیر صفحه ال سی دی دوربین کانن EOS 2000D
صفحه نمایش ال سی دی دوربین کانن EOS 2000D  با دقت بسیار بالای 99.99 درصد ساخته شده است اما در هر صورت شرایطی ممکن است وجود داشته باشند که در آن ،  تعدادی از پیکسل ها ممکن است از کار افتاده شوند که این پیکسل ها به صورت نقاط سیاه یا قرمز رنگ دیده میشوند . وجود این پیکسل ها اشکالی در عملکرد کلی صفحه نمایش به وجود نمی آورد .

همزمان با روشن شدن دوربین صفحه تنظیمات دوربین ؛ نمایش داده می شود. با نیمه فشردن دکمه شاتر ، صفحه نمایش ال سی دی خاموش  می شود و با رهاکردن دکمه شاتر ؛ صفحه نمایش مجددا روشن می شود. خاموش یا روشن نمودن صفحه ال سی دی دوربین کانن 2000D با استفاده از دکمه DISP از روی بدنه دوربین امکان پذیر می گردد .
 
در صورت روشن ماندن صفحه نمایش LCD برای یک دوره طولانی مدت ، ممکن است بقایای تصاویر قبلی به صورت مات و محو بر روی صفحه دیده شود . این یک نقص نیست و بعد از مدتی برطرف می شود .
در دمای پایین نمایش تصاویر در صفحه LCD به کندی انجام می شود و در دمای بسیار بالا ممکن است صفحه نمایش به صورت سیاه دیده شود . با عادی شدن دما ، این شرایط نیز برطرف می شوند .
در صورت عدم نمایش تصویر ؛ یا سیاه دیده شدن تصویر صفحه ال سی در دوربین کانن EOS 2000D ، این قسمت نیاز به تعمیر داشته و باید به مرکز تعمیر دوربین کانن مراجعه نمود .
تعمیر دوربین کانن EOS 2000D
تعمیر کارتخوان و قسمت کارت حافظه در دوربین کانن
EOS 2000D
همواره برای محافظت از کارت حافظه و و حفظ سلامت  اطلاعات موجود در آن ، نکات زیر را به خاطر داشته باشید :

از فرو انداختن ، پرتاب کردن ، یا خم کردن و مرطوب کردن کارت حافظه خودداری نمایید . هرگز فشار ،نیرو و یا شوک به کارت حافظه وارد نکنید .

از دست زدن به اتصالات الکترونیکی کارت حافظه خودداری نمایید .

از قراردادن هر گونه کاغذ یا برچسب بر روی کارت حافظه ، خودداری نمایید .

از قرار دادن کارت حافظه در نزدیکی اجسامی که میدان مغناطیسی بسیار قوی دارند ، خودداری نمایید .

هیچگاه کارت حافظه را در معرض تابش مستقیم نور خورشید یا حرارت مستقیم قرار ندهید .

از قرار دادن کارت حافظه در مکان های گرم و مرطوب یا پر از گرد و غبار خودداری کنید .

تعمیر دوربین کانن EOS 2000D
تعمیر سنسور دوربین کانن
EOS 2000D
از آنجا که اندازه سنسور این دوربین کوچکتر از 35 میلیمتر می باشد ، بنابراین زاویه دید موثر لنز  های متصل شده به آن معادل با 1.6X فاصله کانونی نشان داده شده در لنز می باشد .

بر اساس نور موجود در آمبیانس ؛ تنظیمات سرعت ایزو ( حساسیت سنسور نسبت به نور ) را انجام دهید . در مود های پایه عکاسی ، سرعت ایزو به صورت خودکار تنظیم می شود .

همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که از قرار دادن دوربین در معرض تابش مستقیم نور شدید خودداری کنید .

اینکار موجب آسیب به سنسور و بخشهای داخلی دوربین خواهد شد . از تصویر برداری مستقیم از منبع نور شدید ( نور خورشید یا نورهای مصنوعی و ... ) خودداری کنید . اینکار باعث آسیب به سنسور و بخشهای داخلی دوربین کانن EOS 2000D می شود .
​نتیجه گیری
برای تعمیر دوربین کانن EOS 2000D به نزدیک ترین نمایندگی مجاز تعمیر دوربین کانن مراجعه نموده و یا آنرا به صورت مستقیم به مرکز تعمیرات دوربین کانن ارسال نمایید . روش های ارسال و دریافت دوربین تعمیر در بخش های محتلف این وبسایت توضیح داده شده است .