بزرگترین مرکز خدمات پس از فروش و تعمیر دوربین و لنز کانن در ایران و خاورمیانه

|

بازگشت به صفحه نخست
تعمیر دوربین کانن Canon EOS 250D

تعمیر دوربین کانن Canon EOS 250D در نمایندگی تعمیر دوربین کانن در ایران به مدیریت عمران قاسمی – تلفن تماس از سراسر ایران 1438

 
دوربین کانن Canon EOS 250D یکی از جدید ترین محصولات DSLR  ساخت کمپانی کانن است که دارای یک بدنه فوق العاده سبک و کم حجم می باشد. در درون بدنه این دوربین یک سنسور 24 مگاپیکسلی APS-C به همراه اتوفوکوس Dual Pixel قرار داده شده اند .

دوربین کانن Canon EOS 250D را نه تنها یکی از کاربر پسند ترین دوربین های کانن به شمار آورد بلکه با توجه به امکانات موجود در آن انجام عکاسی عالی در بسیاری از شرایط را از آن باید انتظار داشته باشیم .


سنسور 24MP APS-C به همراه اتوفوکوس Dual Pixel مبتنی بر سنسور

ویزور اپتیکال با سیستم اتوفوکوس 9 نقطه ای

قابلیت فیلمبرداری 4K همراه با ضریب کراپ 1/7

صفحه ال سی دی لمسی کاملا چرخان

حالت راهنمای بسیار عالی برای کاربران مبتدی

وای فای به همراه بلوتوث برای انتقال تصاویر و ریموت کنترل دوربین

قابلیت ثبت 1070 عکس در هر مرتبه از شارژ کامل باتری در زمان عکاسی با ویزور

قابلیت ثبت 320 عکس در زمان عکاسی با نمای زنده به همراه اتوفوکوس Dual Pixel AF

اگر چه دوربین کانن EOS 250D یکی از کوچک ترین و کم حجم ترین دوربین های DSLR ساخت کانن است اما در هر صورت سنسور و پردازشگر داخل آن بسیاری از ویژگی  های کیفی دوربین های سری EOS M را ارایه می دهند.

به طور ساده چنین باید بیان نمود که ویزور اپتیکال موجود در دوربین کانن EOS 250D به کاربران اجازه می دهد تا تنظیمات نوردهی دوربین را به آسانی مشاهده نموده و درعین حال از سرعت و دقت بالایی در طول زمان عکاسی نیز برخوردار باشند .

ویژگی های اصلی دوربین کانن Canon EOS 250D

امروزه دوربین های 24 مگاپیکسلی با سنسور APS-C تصاویر فوق العاده ای را ارایه می دهند و دوربین کانن Canon EOS 250D یک دوربین بسیار خوب در این زمینه محسوب می شود .

وجود انواع  مود های راهنما در این دوربین اصول پایه عکاسی را در اختیار کاربران قرار داده و به آنها کمک می کنند تا تصاویر بسیار با کیفیت تری را در مقایسه با تلفن های هوشموند به دست بیاورند.

سنسور دوربین کانن EOS 250D
صفحه ال سی دی دوربین کانن EOS 250D
زمانی که تصویر روی صفحه ال سی دی دوربین نمایش داده می شود نیز می توان عکس گرفت . به اینکار، عکاسی با نمای زنده گفته می شود . عملکرد نمای زنده ( Live View ) با فشردن دکمه نمای زنده  فعال می شود .

در شرایط عکاسی با دوربین روی دست ؛ استفاده از عملکرد نمای زنده برای عکاسی موجب بروز لرزش هایی در تصویر می شود . برای عکاسی در نمای زنده ؛ استفاده از سه پایه توصیه می شود .

با نصب برنامه EOS Utility بر روی کامپیوتر ؛ می توان دوربین را به یک کامپیوتر متصل نموده و و با استفاده از صفحه مانیتور با دوربین عکس گرفت . برای جزییات بیشتر در این رابطه به دستورالعمل کاربردی نرم افزار EOS Utility مراجعه نمایید .

در هر یک از مود های پایه ؛ حالت تصویر برداری شبیه به مود اتوماتیک خودکار  انجام می شود .

در زمان استفاده از هر یک از مود های Av  یا TV برای فیلمبرداری ؛ تنظیمات شبیه به مود P خواهند بود .

عملکرد های قابل تنظیم در منو ؛میان مود های پایه و مود های خلاقانه ؛ به صورت متفاوت می باشند .

سرعت شاتر و عدد دیافراگم به صورت خودکار تنظیم می شوند .

در هر یک از مود های خلاقانه ؛ فشردن دکمه ستاره دار موجب انجام قفل نوردهی خواهد شد . تنظیمات نوردهی برای مدت چند ثانیه تنظیم شده توسط metering timer  نمایش داده می شود . بعد از اعمال قفل نوردهی ؛ برای لغو آن از کلید تنظیم مود های اتوفوکوس می توان استفاده نمود .

در هر یک از مود های خلاقانه عکاسی ؛ با فشردن و نگه داشتن دکمه جبران نوردهی  و چرخاندن دایل اصلی دوربین  حالت جبران نوردهی را می توان به دست آورد .

با نیمه فشردن دکمه شاتر ؛ سرعت شاتر و عدد ایزو ؛ در قسمت پایین صفحه ؛ نمایش داده می شوند . به خاطر داشته باشید که تنظیمات نوردهی برای تصویر برداری ؛ با تنظیمات نوردهی برای عکاسی متفاوت می باشد .

در زمان تصویر برداری با هر یک از حالت های نوردهی خودکار ، اطلاعات سرعت شاتر و دیافراگم در تصویر ثبت نمی شوند .

فیلمبرداری دوربین کانن EOS 250D
کارت حافظه SD/SDHC
برای انجام فیلمبرداری با حجم بیشتر از 4GB ؛ بدون قطع کردن به فیلمبرداری ادامه دهید . در طول زمان فیلمبرداری و 30 ثانیه قبل از آنکه حجم فایل به 4GB برسد ثانیه شمار و زمان سنج فیلم شروع به چشمک زدن نموده و در صورت ادامه یافتن ضبط فیلم ، یک فایل فیلم جدید به صورت خودکار تولید می شود . در این شرایط زمان سپری شده از طول فیلم ؛ از حالت چشمک زن خارج می شود.

فایل های فیلم ایجاد شده ؛ قادر به نمایش به صورت خودکار نیستند و برای نمایش هر فایل ، می بایست آنرا یکبار اجرا کنید .

در زمان استفاده از کارت حافظه SDXC

در صورت استفاده از یک کارت حافظه SDXC ؛ دوربین آنرا به صورت exFAT فرمت می کند. در زمان استفاده از این نوع کارت ؛ در صورت افزیش حجم فایل به بیش از 4GB  ؛ فایل فیلمبرداری به صورت یک فایل مجزا ذخیره می شود.

محدودیت زمان فیلمبرداری

بیشترین زمان برای فیلمبرداری 29 دقیقه و 59 ثانیه می باشد . با رسیدن به این زمان فیلمبرداری به صورت خودکار متوقف می شود . برای شروع مجدد فیلمبرداری دکمه نمای زنده را فشار دهید .

تعمیر دوربین کانن EOS 250D
از قرار دادن دوربین در معرض تابش شدید و مستقیم منابع نور خودداری کنید . انجام اینکار موجب بروز اسیب شدید در سنسور و بخشهای داخلی دوربین می شود.

در محیط های دارای تابش نور شدید ( مثل ساحل یا هوای برفی ) تصویر را بلافاصله بعد از بالارفتن آینه ثبت کنید .

در صورت استفاده از تایمر خودکار و نوردهی بالب ؛همزمان با بالاقرار دادن آینه ؛ به فشار دادن دکمه شاتر به صورت کامل ادامه دهید . در صورت رها کردن دکمه شاتر ؛ صدای شاتر دوربین شنیده می شود ؛ اما عکس به ثبت نمی رسد.حتی در صورت استفاده از مود عکاسی متوالی ؛ تنها یک عکس گرفته می شود .

در حالت بالاقرار گرفتن آینه ؛ از تایمر خودکار می توان استفاده نمود . 30 ثانیه پس از بالا رفتن آینه ؛ در صورتی که عکس گرفته نشود ، آینه به پایین باز می گردد و با فشردن مجدد دکمه شاتر به صورت کامل ؛ آیینه مجددا به بالا می رود . در حالت بالا رفتن آینه ، استفاده از ریموت و سه پایه ، توصیه می شود .
کیفیت تصویر
فایل های JPEG با دوربین SL3 از کیفیت قابل ملاحظه ای برخوردارند. کنترل نویز تصاویر این دوربین در سطح بسیار بالایی قرار ندارد اما در هر صورت ؛ حالت کلی رنگ ؛ نوردهی و وایت بالانس تصاویر SL3 برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی از وضعیت قابل قبول برخوردار است .

تنالیته رنگ پوست ؛ استفاده از SL3 به خوبی به دست می آید و عکس های پرتره ای که با این دوربین به دست آورده می شوند ؛ در زمان ادیت به تنظیم رنگ چندان زیادی نیاز نخواهند داشت  .

تصاویر به دست آمده در محیط های کم نور هم اگر چه ممکن است دارای نویز زیاد و جزئیات کمتر در مقایسه با سایر رقبا باشند ؛اما هنوز هم وضعیت رنگ دینامیک آنها در سطح قابل قبولی قرار دارد .

مسلما نقطه قوت این دوربین که موردتوجه بسیاری از افراد مبتدی خواهد بود ؛ قابلیت تعویض لنز با آن می باشد. و اگر شما یک عکاس مبتدی هستید که پیش از این از گوشی هوشمند برای عکاسی استفاده می کرده اید ؛ اکنون با کمک لنز های EF-S کانن به راحتی می توانید تصاویر کاملا شارپ با پس زمینه محو شده را به صورت هنری به دست بیاورید .