بزرگترین مرکز خدمات پس از فروش و تعمیر دوربین و لنز کانن در ایران و خاورمیانه

|

بازگشت به صفحه نخست
تعمیر دوربین کانن Canon EOS 70D
تعمیر دوربین کانن EOS 70D در سازمان خدماتی ایده‌آل دوربین/ تعمیرگاه مرکزی دوربین و با مدیریت آقای عمران قاسمی – تلفن تماس از سراسر ایران 1438

دوربین کانن EOS 70D دوربینی از رده‌ی DLSR می‌باشد که از نظر جایگاه ارزش‌گذاری در سطح متوسط می‌باشد. این دوربین بجای مدل پیشین خود یعنی دوربین کانن EOS 60D به بازار محصولات CANON روانه شد. این دوربین را می‌توان یک مجموعه‌ی کامل از همه‌ی آن امکاناتی دانست که همینک در دیگر محصولات کانن وجود دارد. برای نمونه می‌توان به حسگر فوکوس خودکار این دوربین اشاره کرد که دقیقاً همان حسگری است که در دوربین 7D قرار دارد و یا نمایشگر چرخنده‌ی آن  را مثال زد که آن نیز درست همانند نمایشگر دوربین کانن EOS 700D می‌باشد.

WiFi داخلی دوربین 70D کانن نیز مشابه با همان امکاناتی است که در دوربین EOS 6D قرار داشت.

در دوربین EOS 70D یک حسگر کاملاً جدید وجود داشت که در زمان خود پیشرفتی بزرگ محسوب می‌شد. این سنسور دارای طراحی Dual Pixel CMOS AF بود که با رزولوشن 20.2MP ارائه شده بود. در این سیستم پیکسل‌ها به دو بخش کاملاً مجزا تقسیم می‌شدند و هر کدام از فتودیودهای آن در سمت راست و در سمت چپ قرار می‌گیرند.

چنین تکنولوژی که در این سنسور به کار رفته است امکان به کار گیری از فوکوس خودکارِ تشخیص فاز را در  هنگامی که ازLive view  استفاده می‌کنیم، به وجود می‌آورد.

خصوصیات اصلی در دوربین
Canon EOS 70D
حسگر 20.2مگاپیکسلی از نوع  APS-C 'Dual Pixel CMOS AF

پردازشگر تصویر از نوع دیجیک 5 پلاس

ISO استاندارد در بازه‌ی 100 الی 12800 که این بازه قابل گسترش تا 25600 نیز می‌باشد

سرعت عکاسی پی‌درپی تا 7 فریم در هر ثانیه با عمق بافر 65 تصویر با قالب JPEG 16

عکس نیز به صورت RAW
حالت شاتر زدن بی‌صدا

Wifi داخلی
تصویربرداری ویدئویی با وضوح کیفیت 1080 در 30 فریم بر ثانیه و رکورد صدای STEREO با به کار گیری یک میکرون اکسترنال
سیستم فوکوس خودکار در 19 نقطه‌ی تمام کراس با میزان حساسیت -0.5 EV
سیستم  63-zone Ifcl در نورسنجی دوربین
منظره‌یاب اپتیکال ، با پوشش میدانی 95%
صفحه‌ی نمایشگر کاملاً چرخان و لمسی
داری یک پورت کارت حافظه SD/SDHC/SDXC
برای اینکه عکس‌هایمان بی‌کیفیت و تار ثبت نشود و برای اینکه درست از دوربین 70دی خود مراقبت کنیم تا برایش اتفاقی ناگواری نیفتد بایستی پیش از هر اقدامی (نکات ایمنی) از دفترچه‌ی راهنمای آن بخوانیم و همچنین باید‌ها و نبایدها را در جابجایی دوربین مطالعه و به خاطر بسپاریم.

جهت اطمینان از این که دوربین‌ ما در تمامی قسمت‌هایش درست عمل می‌کند ، بایستی همه‌ی دفترچه راهنمای این دوربین با دقت مطالعه شود. زمانی که میخواهید با دوربین کار کنید، سعی بر این باشد که دفترچه‌ی راهنمای دوربین‌تان را نیز به همراه خود داشته باشید تا با تمامی کارکردها و توانایی دوربین خود آشنا شوید.

بعد از اینکه دفترچه‌ی راهنما را کاملاً مطالعه نمودید ، چند عکس آزمایشی بگیرید تا هم خودتان با دوربین بیشتر آشنا شوید و هم در مورد آنچه که از دفترچه دوربین 70D کانن آموختید ، تمرینی داشته باشید .

با خواندن این دفترچه و تست کردن خود دوربین ، از آن درک بهتری خواهید داشت و با آن راحت‌تر ارتباط خواهید گرفت. دفترچه‌ی راهنما را در محلی مطمئن قرارداده و نگهداری کنید تا در صورتی که نیاز بتوانید به آن به راحتی دسترسی داشته باشید.
برای اینکه مطمئن شوید که تمامی عکس‌ها ثبت شده‌اند ، بعد از هر جلسه‌ای که عکاسی کردید ، پیش‌نمایش تصاویر و فیلم‌های ویدئویی را در دوربین Canon Eos 70D خود بررسی کنید.

اگر در کارت مموری شما ایرادی وجود داشته باشد که به واسطه‌ی آن عکس‌ها و فیلم‌ها در آن ذخیره نشود یا از بین بروند ، نمایندگی کانن در ایران هیچگونه مسئولیتی را در این زمینه به عهده نخواهد گرفت.
Canon EOS 70D  با چه کارت‌های حافظه‌ای سازگار است؟
هر نوع از مموری کارت‌هایی که در زیر معرفی شده با هر ظرفیتی که داشته باشند با این دوربین سازگار هستند. اگر برای اولین باری است که از مموری کارت استفاده می‌کنید و یا این که قبل از استفاده با این دوربین، کارت حافظه را در دوربین دیگری گذاشته بودید ، لازم است که این کارت را حتما یکبار فرمت کنید.
 
مموری کارت‌هایی که با دوربین 70D کانن سازگار است:
دوربین EOS 70D کانن ، تمامی کارت‌های حافظه‌ی SD/SDHC/SDXC و همچنین مموری کارت‌های UHS-I ساپورت می‌کند.
چه مموری کارت‌هایی قابلیت ثبت تصاویر ویدئویی و فیلمبرداری را دارند؟
برای تصویر برداری ویدئویی از مموری کارت‌هایی استفاده کنید که هم سرعت و هم قابلیت ذخیره کردن تصاویر فیلمبرداری شده را داشته باشد.

اگر از یک مموری کارت سرعت پایین برای تصویر برداری ویدئویی استفاده کنید، فیلم‌ها به صورت صحیح ذخیره نخواهند شد و زمانی که بخواهیم این تصاویر ویدئویی را در پیش نمایش دوربین بررسی ‌کنیم، متأسفانه هیچ فیلمی نمایش داده نخواهد شد.

برای بررسی سرعت کارت حافظه در در زمان خوانش و چه در زمان ذخیره بر روی کارت، لازم است که نام و مشخصات آن را در سایت شرکت تولید کننده آن جستجو کنیم تا اطلاعات ریز آن را به دست آوریم.
 

نکات ایمنی و هشدار مهم

در ادامه یکسری باید‌ها و نبایدها برایتان لیست شده است که از تمامی شما خریداران دوربین 70D تقاضا داریم برای اینکه به خود یا دیگران آسیب نرسانند قبل از استفاده از دوربین EOS 70D CANON این نکات را با مطالعه کرده و تمامی مفاد آن را جدی بگیرید. شاید برخی از این موارد کاملاً پیش پا افتاده به نظر برسند اما در واقعیت ممکن است عدم توجه کافی و عدم رعایت آن‌ها  موجب گرم شدن بیش از اندازه ،‌ آتش سوزی ، نشت مواد شیمیایی ، شوک‌های الکتریکی و در نهایت مرگ افراد شود.
 
·          هیچگاه از لوازم جانبی متفرقه (بجز مواردی که در دستورالعمل عنوان شده است) برای دوربین EOS 70D خود استفاده نکنید. استفاده از هرگونه باتری دست‌ساز یا باتری‌هایی که که استاندارد لازم را ندارند بسیار خطر آفرین است.
 
·          هیچگاه روکش باتری را باز نکنید و آن را برندارید، ایجاد هرگونه اتصال کوتاه در آن ، سوراخ کردن یا حرارت دادن به آن و قراردادنش در معرض شوک‌های الکتریکی قوی احتمال انفجار و آتش‌سوزی دارد. باتری را هیچگاه در آب داغ یا آتش قرار ندهید.
 
·          جابجایی قطب‌های مثبت و منفی در باتری بسیار خطر آفرین است.
 
·          دمای شارژ باتری یک دمای تعریف شده و استاندارد است هیچگاه باتری را خارج از این دما شارژ کنید.
 

·          اگر دیدید که شارژ باتری شما زمانی بیشتر از زمان مشخص شده در دفترچه طول کشیده است ، ادامه شارژ را متوقف کنید.( تعمیر دوربین کانن )

·          هیچگاه یک شئ خارجی فلزی را در جایگاهی که باتری قرار می‌گیرد وارد نکنید
·          اگر خواستید باتری EOS 70D CANON خود را دور بیندازید حتما قسمت‌هایی که کنتاکت باتری هستند را با نوارچسب بپوشانید تا در صورتی که در مجاورت مواد فلزی و یا با موادی که رسانای الکتریکی هستند قرار گرفتند موجب آتش سوزی احتمالی و یا انفجار نشوند.
·          هر گونه دود ، بوی نامطبوع ، کف ،‌نشت نمودن مواد شیمیایی در زمان شارژ خطرناک می‌باشد و باید فوراً شارژر 70D را از برق خارج نمود.
·          اگر مواد شیمیایی باتری به هر دلیلی از آن خارج شد، مراقب باشید که این مواد با چشم ،‌لباس و پوست شما برخورد نداشته باشند. محل آغشته شده با این مواد را هرچه سریع‌تر باید با آب زیاد و کاملاً تمیز و بدون مالش شست. اگر احیاناً این مواد با چشم شما تماس پیدا کردند ،‌ خود را سریعاً به چشم‌پزشک برسانید.
·          دوربین را مدام در دستان خود جابجا کنید و تغییر وضعیت دهید چرا که ممکن است در صورت تماس دراز مدت پوست و اندام ‌های بدن ، ایجاد التهاب و قرمزی و خارش در آن‌ها احساس شود حتی اگر حرارت و دمای بدنه‌ دوربین بالا هم نرود. استفاده از سه پایه‌ در زمان عکاسی با دوربین 70D ، برای اشخاصی که به مشکلات گردش خون و یا حساسیت‌های پوستی مبتلا هستند، توصیه می‌‌شود.
·          مراقب باشید که نور فلاش شما به چشم رانندگانی که در حال رانندگی هستند پرتاب نشود. تأثیر فلاش بر روی چشم برای چندین ثانیه باقی می‌ماند که همین امر در حین رانندگی بسیار خطرناک است.

پنل و نمایشگر LCD در دوربین‌های کانن 70D
هرچند که نمایشگر LCD با فن‌آوری روز و با دقتی بسیار بالا (حدود 99/99درصد) ساخته شده است، اما گاهی هم ممکن است که در زمان تولید پیکسل‌هایی از روی آن خارج از کار قرار بگیرند و از همان ابتدا به صورت رنگ‌های سیاه و یا قرمز نمایش داده شوند.

اگر در صفحه‌ی نمایشگر دوربین CANON EOS 70D خود چنین پیکسل‌های سوخته‌ای دارید ، مطمئن باشید که آن‌ها در عملکرد کلی نمایشگر خللی به وجود نمی‌آورند.

اگر نمایشگر دوربین 70D کانن شما مدت زیادی روشن ماند و بعد از آن تصویر آخری که گرفته بود برای مدتی به صورت محو و یا به صورت مات در روی صفحه دید شد،‌نگران نشوید، این مورد طبیعی است و یک نقص محسوب نمی‌شود و خودش پس از مدتی برطرف می‌گردد.