بزرگترین مرکز خدمات پس از فروش و تعمیر دوربین و لنز کانن در ایران و خاورمیانه

|

بازگشت به صفحه نخست

تعمیر دوربین کانن Canon EOS 80D

تعمیر دوربین کانن Canon EOS 80D در نمایندگی مرکزی دوربین Canon در ایران یکی از خدمات حرفه ای و تخصصی این سازمان به شمار می آید . برای کسب اطلاعات در رابطه خدمات پس از فروش و خدمات تعمیرات دوربین Canon EOS 80D با شماره تلفن 1438 تماس بگیرید .

دوربین کانن Canon EOS 80D یک دوربین DSLR نیمه حرفه ای است که به جای دوربین قدیمی تر EOS 70D در خط تولید محصولات کمپانی کنون قرار داده شده است . در درون بددنه این دوربین از یک سنسور 24MP APS-C CMOS به همراه سیستم اتوفوکوس مبتنی بر سنسور Dual Pixel استفاده شده است .

همچنین سیستم اتوفوکوس 45 نقطه ای این دوربین از نوع تشخیص فاز ؛ و تمام کراس است . بدنه دوربین کانن Canon EOS 80D از جنس آلیاژ منیزیم و پالی کربنات است و به همین دلیل در برابر نفوذ رطوبت و گرد و غبار مهر و موم می باشد . این دوربین به میزان زیادی شبیه به مدل قدیمی تر 70D است و صفحه ال سی دی لمسی چرخان ؛ کلید های کنترل و بسیاری از مشخصات موجود بر روی بدنه دوربین قدیمی تر را در این دوربین نیز می توان مشاهده نمود .

تعمیر دوربین کانن
ویژگی های اصلی دوربین کانن 80D
فیلمبرداری با کیفیت مطلوب یکی از اصلی ترین ویژگی های این دوربین است و اگر چه قادر به انجام فیلمبرداری 4K نیست اما به هر روی کیفیت 1080/60p را به همراه اتوفوکوس متوالی در طول زمان تصویر برداری ارایه می دهد . سوکت هدفون در کنار درگاه میکروفون از جمله امکانات جذاب این دوربین برای صدابرداری مطلوب به همراه تصویر برداری با آن می باشد.

ویژگی های اصلی دوربین کانن Canon EOS 80D به طور مختصر عبارتند از:
سنسور 24MP APS-C CMOS به همراه اتوفوکوس Dual Pixel
سیستم اتوفوکوس 45 نقطه ای تمام کراس
صفحه ال سی دی لمسی 3 اینچی با کیفیت 04/1 میلیون نقطه
فیلمبرداری با کیفیت 1080/60p
سرعت عکاسی 7 فریم بر ثانیه با اتوفوکوس متوالی
بدنه مقاوم در برابر شرایط اقلیمی
سنسور نورسنجی 7560-pixel RGB+IR
Wi-Fi + NFC

از جمله ویژگی های جدید به کار رفته در این دوربین , استفاده از یک سیستم کاهش دهنده لرزش آینه است که از بلور شدن تصویر در اثر شوک حرکت شاتر جلوگیری می کند . همچنین در طراحی و ساخت دوربین 80D از یک سنسور نورسنجی 7560 pixel RGB+IR استفاده شده است که از جدید ترین فناوری های کمپانی کانن به شمار می آید.
سنسور جدید
بسیاری از کاربران دوربین 80D از کیفیت سنسور این دوربین به خوبی آگاهند زیرا کمپانی کانن برای این دوربین از یک سنسور پر قدرت کاملا جدید استفاده نموده است . این سنسور قادر به تشخیص سوژه و تعقیب حرکت های آن می باشد و سیستم اتوفوکوس تشخیص دهنده حرکت دوربین را به خوبی پشتیبانی می نماید.خراب شدن سنسور در دوربین کانن 80D به ندرت اتفاق می افتد اما در هر صورت این مشکل در مرکز تعمیر دوربین کانن به راحتی قابل رفع می باشد.

سیستم اتوفوکوس Dual Pixel AF این دوربین ؛ نه تنها فوکوس متوالی در طول زمان فیلمبرداری را امکان پذیر می نماید ؛ بلکه در طول زمان عکاسی با نمای زنده نیز اتوفوکوس متوالی با قدرت بسیار زیادی را ارایه می دهد .

به جز دوربین 70D که خویشاوند بسیار نزدیک 80D به شمار می آید ؛ این دوربین به لحاظ حرفه ای گرایش بسیار زیادی به سمت دوربین حرفه ای تر EOS 7D Mark II دارد .

بدنه و حمل و نقل
کلید ها و کنترل های موجود بر روی بدنه دوربین کانن Canon EOS 80D عینا شبیه و همسان با مدل قدیمی تر دوربین 70D می باشند . صفحه ال سی دی 3 اینچی لمسی ، ویزور اپتیکال ؛ برخورداری از دو دایل کنترل ؛ دکمه Q برای دسترسی به منو تنظیمات سریع ؛ پانل ال سی دی فوقانی دوربین ؛ کلید های جهت نما برای به دست گیری کنترل حرکت نقطه فوکوس ؛ دکمه مخصوص AF-ON از جمله اصلی ترین ویژگی ها و کنترل های موجود بر روی بدنه دوربین کانن 80D می باشند .

نکته : دوربین کانن 80D یکی از محبوبترین محصولات کمپانی کانن در زمینه عکاسی و تصویر برداری به شمار می آید و در زمان تولید و معرفی آن ؛ بسیاری از کارشناسان این دوربین را یکی از بهترین دوربین های نیمه حرفه ای جهان به شمار آوردند .

استفاده زیاد از این دوربین برای عکاسی و تصویر برداری از مراسم ها ( عروسی ) موجب می شود تا کلید ها و کنترل های موجود بر روی بدنه آن به مرور زمان دچار خرابی و آسیب شوند .

تعمیر دایل مود دوربین کانن 80D یکی از اصلی ترین علل مراجعه به مرکز تعمیر دوربین کانن در ایران به شمار می آید. همچنین خراب شدن دکمه شاتر ؛ یا از کار افتادن دایل اصلی دوربین نیز از جمله علل رایج خرابی و نیاز به تعمیر دوربین کانن 80D به شمار می آیند .

صفحه ال سی دی دوربین کانن Canon EOS 80D به خصوص برای فیلمبرداری اهمیت بسیار زیادی دارد . ساختار صفحه ال سی دی این دوربین از فناوری بسیار ظریف و دقیقی برخوردار است و عدم توجه کاربر به نکات فنی کار با دوربین ممکن است موجب بروز آسیب در صفحه ال سی دی دوربین شود . فناوری صفحه ال سی دی دوربین کانن به گونه ای است که امکان تعمیر برای آن را به وجود نمی آورد و در هر شرایط ؛ آسیب دیدن صفحه ال سی دی یک اتفاق ناگوار است که تنها با تعویض صفحه ال سی دی لمسی دوربین ؛ قابل رفع می باشد .
نمایندگی تعمیر دوربین کانن در ایران ؛ در بخش تخصصی تعمیرات دوربین ؛ فرایند تعویض صفحه ال سی دی آسیب دیده دوربین را به سرعت و با اطمینان خاطر بسیار زیاد انجام می دهد .
دوربین کانن 80D بدنه ای بسیار خوش دست و قابل قبول دارد . وزن این دوربین به گونه ای است که به ندرت موجب احساس خستگی در دست کاربر می شود . همچنین مانت لنز طراحی شده برای این دوربین , امکان استفاده از تمام لنز های حرفه ای و نیمه حرفه ای این کمپانی را به وجود می آورد و اگر چه مقداری ضریب کراپ در تصاویر به دست آمده با آن دیده می شود , اما در هر صورت با یک بدنه دوربین نیمه حرفه ای ؛ بسیاری از امکانات دوربین های حرفه ای تر ساخت کمپانی Canon را می توان در اختیار گرفت .
تعمیر صفحه ال سی دی دوربین کانن 80D
فیلمبرداری
در تعمیرات دوربین کانن ؛  Canon EOS 80D یک دوربین کاملا پر توان در زمینه فیلمبرداری به شمار می آید . این دوربین قادر است تا فیلمبرداری را با کیفیت 1080/60p در فرمت MP4 با ضریب فشرده سازی IPB ارایه نماید .

همچنین شایان ذکر است که دوربین کانن EOS 80D فایلهای تصویری با فرمت MOV را در هر دو حالت 080/30p و 1080/24p با استفاده از فشرده سازی All-I ارایه می دهد .

این دوربین قادر به انجام فیلمبرداری با کیفیت 4K نیست و در زمان ارایه خروجی مستقیم تصویر ؛ مقداری از کیفیت آن کاهش می یابد اما درهر شرایط ؛ این دوربین کیفیت تصویر مناسب برای ارایه پروژه های نیمه حرفه ای را در اختیار کاربران قرار می دهد .

اتوفوکوس زمان فیلمبرداری
دوربین کانن 80D با برخورداری از سیستم اتوفوکوس Dual Pixel AF قادر به ارایه حالت اتوفوکوس متوالی در طول زمان فیلمبرداری است . در این دوربین به لطف وجود یک صفحه ال سی دی پر قدرت ؛ امکان تعیین دقیق نقطه فوکوس در هر زمان از فیلمبرداری وجود دارد .

انتخاب مود اتوفوکوس این دوربین برای فیلمبرداری به صورت پیش فرض در وضعیت (Servo) یا متوالی قرار دارد اما در هر زمان در طول عمل فیلمبرداری با نیمه فشردن دکمه شاتر مود اتوفوکوس به حالت 'One Shot AF' تغییر یافته و امکان قفل فوکوس بر روی سوژه فراهم می شود .

مود های اتوفوکوس در زمان فیلمبرداری حالت هایی همچون Face+Tracking, FlexiZone-Multi و FlexiZone-Single را ارایه می دهند و تمامی این موارد را در طول زمان عکاسی با حالت نمای زنده نیز می توان در اختیار داشت.

نتیجه گیری
دوربین کانن 80D یک دوربین بسیار محبوب برای عکاسان و تصویر برداران نیمه حرفه ای است که به شغل عکاسی و تصویر برداری از مراسم مشغول می باشند . این دوربین قدرت فیلمبرداری نسبتا خوبی دارد ؛ یک دوربین سبک و خوش دست به شمار آمده و با قدرت اتوفوکوس فوق العاده خود ؛ تصاویر کاملا شارپ از سوژه های در حال حرکت را ارایه می دهد . علاوه بر خوش دست بودن , بدنه مقاوم در برابر شرایط اقلیمی ؛ سنسور کاملا جدید و پیشرفته ؛ سنسور نورسنج دقیق و پیشرفته به همراه یک سیستم اتوفوکوس حیرت انگیز تمامی عواملی هستد که موجب می شوند تا دوربین کانن 80D به یکی از محبوب ترین دوربین ها در نمایندگی تعمیر دوربین کانن مبدل شود.