بزرگترین مرکز خدمات پس از فروش و تعمیر دوربین و لنز کانن در ایران و خاورمیانه

|

بازگشت به صفحه نخست
تعمیر دوربین کانن Canon EOS M6 Mark II
تعمیر دوربین کانن Canon EOS M6 Mark II در مرکز تعمیر دوربین کانن به مدیریت عمران قاسمی – تلفن تماس از سراسر ایران 1438 ( بدون کد )

دوربین کانن Canon EOS M6 Mark II یک دوربین میرورلس کامپکت رزولوشن بالا است که در درون بدنه آن یک سنسور 32.5MP به همراه اتوفوکوس Dual Pixel و قابلیت فیلمبرداری با کیفیت 4K/30p ( با استفاده از تمام سطح سنسور ) قرار داده شده است .

این دوربین با برخورداری از یک بدنه کاملا خوش دست ؛ دارای وزنی نسبتا سبک است و علاوه بر جنس بدنه مطلوب ؛ کلید ها و کنترل های کافی برای کار کردن با دوربین را در اختیار کاربر قرار می دهد .

ویزور الکترونیکی این دوربین ازنوع EVF-DC2 است که تصویری کاملا واضح و شفاف از محیط را ارایه داده و تمامی امکانات و تنظیمات دوربین در درون آن قابل مشاهده  می باشند .

این دوربین به خوبی با لنز های سری EF-M سازگار است و علاوه بر آن با استفاده از یک آداپتور قادر به پشتیبانی از لنز های EF ساخت کانن نیز می باشد. این دوربین از قابلیت اتصال با وای فای و بلوتوث نیز برخوردار است .

ویژگی  های اصلی دوربین کانن Canon EOS M6 Mark II
سنسور 32.5MP Dual Pixel AF CMOS

عکاسی متوالی با سرعت 14 fps

فیلمبرداری با 30 fps Raw

قابلیت فیلمبرداری با کیفیت UHD 4K در 30p و 25p بدون کراپ

صفحه ال سی دی 3 اینچی لمسی با قابلیت چرخش 180 درجه به سمت بالا و 90 درجه به سمت پایین

ویزور الکترونیکی

درگاه USB 2.0 با قابلیت اتصال Type-C

بدنه دوربین
Canon EOS M6 Mark II

دوربین کانن Canon EOS M6 Mark II از شباهت های بسیاری زیادی با مدل های پیش از خود برخوردار است اما در هر صورت ساختار بدنه و کنترل های آن دچار تغییراتی نیز شده است .

وجود دو دایل کنترل بر روی قسمت فوقانی بدنه به همراه یک دکمه مخصوص کنترل جبران نوردهی ، از ویژگی های این دوربین به شمار آورده می شوند. در قسمت مرکزی دایل پشتی دوربین گزینه 'Dial Func' برای انتخاب عملکرد ها و یا جا به جا شدن بین تنظیمات دوربین ؛ قرار داده شده است .

همچنین در قسمت پشتی بدنه این دوربین یک سدوئیچ MF/AF برای تغییر وضعیت فوکوس دوربین از حالت خودکار به دستی ؛ قرار داده شده است .

منو ها و تنظیمات دوربین کانن Canon EOS M6 Mark II

ساختار منو ها و تنظیمات موجود در درون Canon EOS M6 Mark II همان ساختار آشنای موجود در سایر دوربین های پیشرفته ساخت کمپانی کانن می باشد .

دسترسی به منو ها و تنظیمات داخلی دوربین به آسانی امکان پذیر است اما در هر صورت تعداد زیادی گزینه های موجود در درون منو ها ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسد .

قسمت فوقانی منو تنظیمات به صورت کاملا شفاف و اشکار قابل درک می باشد اما به خاطر سپردن همگی منو ها و تنظیمات کمی دشوار به نظر می رسد . قسمت تنظیمات 'Custom Functions' کمی پیچیده به نظر می رسد .

ایزو خودکار
دوربین کانن EOS M6 II از یک سیستم تنظیم ایزو نسبتا پیچیده برخوردار است . پایین ترین و بالاترین مقدار ایزو قابل استفاده دراین دوربین در هر دو حالت عکاسی و فیلمبرداری قابل تنظیم می باشد.

تنظیمات ایزو خودکار برای استفاده از مود نوردهی دستی به همراه حالت جبران نوردهی قابل استفاده می باشند . در حالت ایزو خودکار ؛ حداقل سرعت شاتر قابل استفاده را نیز می توان تعیین نمود.

در طول محدوده سرعت تعیین شده ؛ تنظیمات مورد نیاز برای فریز شدن یا کشیده شدن حرکت سوژه ها را به راحتی می توان تعیین نمود.

تنها نکته منفی در رابطه با تنظیمات ایزو خودکار آن است که برای دسترسی به این گزینه باید از منو تنظیمات داخلی استفاده نمود و از طریق منو Q قابل دسترسی نمی باشد .
باتری
برای دوربین کانن EOS M6 II از همان باتری LP-E17 شبیه به دوربین های DSLR کانن می توان استفاده نمود و این باتری انرژی لازم برای ثبت 305 عکس در هر مرتبه از شارژ کامل را می تواند فراهم نماید .

در اینجا باید توجه داشته باشیم که تعداد شات قابل دستیابی با هر مرتبه شارژ کامل یک عدد ثابت و پایدار نیست و با توجه به سبک و شرایط عکاسی ؛ تعداد شات دوربین ممکن است عدد متفاوتی باشد .

این دوربین دارای درگاه یو اس بی Type-C با قابلیت پشتیبانی از سرعت v2.0 است . این درگاه امکان شارژ باتری با استفاده از برق مستقیم را فراهم می آورد .

با توجه به ساختار و فناوری و طراحی این دوربین چنین به نظر می رسد که منابع انرژی از نوع USB-PD برای تامین برق مستقیم ؛ حالت استاندارد اتصال به برق مستقیم برای این دوربین می باشند . 
کیفیت تصویر
دوربین کانن EOS M6 Mark II از شباهت های بسیار زیادی با مدل EOS 90D برخوردار است و دلیل عمده این شباهت ها وجود سنسور و پردازشگر مشابه در درون بدنه هر دو این دوربین ها می باشد.

از این روی ؛ دوربین کانن EOS M6 Mark II قادر به تولید تصاویر JPEG با جزئیات مطلوب و نویز کنترل شده خواهد بود.

همچنین باید اشاره نمود که این دوربین دامنه دینامیکی مناسبی دارد و در شرایط نسبتا کم نور نیز تصاویری با کیفیت مناسب را ارایه می دهد .

به طور کلی به عنوان یک دوربین نیمه حرفه ای ؛ دوربین کانن EOS M6 Mark II را در سطح قابل قبولی از حالت شارپ و جزئیات تصویر باید قرار دهیم اما در مقایسه با دوربین های فول فریم ؛ هنوز به پیشرفت های بیشتری در رابطه با کیفیت تصویر نیاز است .
مود های شاتر
برای دوربین کانن EOS M6 II دو مود شاتر در نظر گرفته شده است . شاتر الکترونیکی و شاتر مکانیکی از جمله ویژگی های برتر این دوربین به شمار آورده می شوند . شاتر مکانیکی دارای عملکرد کاملا مکانیکی است بدین معنا که عملکرد آن به هیچ عنوان در ارتباط با پرده اول شاتر الکترونیک نیست .

در زمان استفاده از شاتر مکانیکی این دوربین , همیشه احتمال بروز شوک شاتر یا نرم شدن تصویر وجود دارد و این حالتی است که به عملکرد شاتر مکانیکی بستگی خواهد داشت .

مرکز تعمیر دوربین کانن در تهران بر این باور است که  ؛ مود شاتر الکترونیکی دوربین EOS M6 II کاملا کارآمد بوده و برای عکاسی در صحنه های حساس ؛ به خوبی عملکرد بدون صدای خود را ارایه می دهد . در زمان استفاده از شاتر الکترونیکی ؛ سرعت خوانش سنسور در سطح پایین تری قرار دارد و در زمان انجام حرکت های دوربین تاثیراتی در تصویر ممکن است به وجود آورد .