بزرگترین مرکز خدمات پس از فروش و تعمیر دوربین و لنز کانن در ایران و خاورمیانه

|

بازگشت به صفحه نخست
تعمیر دوربین کانن Canon EOS 750D
تعمیر دوربین کانن Canon EOS 750D در نمایندگی مرکزی تعمیر دوربین کانن به مدیریت عمران قاسمی – شماره تماس مستقیم از سراسر ایران 1438

دوربین کانن Canon EOS 750D را یکی از برترین دوربین های DSLR در سطح مبتدی باید به شمار آورد . در درون بدنه این دوربین از یک سنسور کاملا جدید 24.2MP APS-C CMOS استفاده شده است و به همراه آن یک سنسور نورسنج 7560 pixel RGB + IR قرار گرفته است که امکان نورسنجی بسیار دقیق به وسیله این دوربین را فراهم می آورد.

در رابطه با دوربین کانن Canon EOS 750D همچنین به این نکته باید اشاره نمود که سیستم اتوفوکوس کاملا جدید و پیشرفته موسوم به Hybrid CMOS AF III مبتنی بر سنسور در این دوربین وجود دارد که امکان دستیابی به اتوفوکوس بسیار سریع و دقیق را فراهم می آورد .

در زمان عکاسی با ویزور ؛ این دوربین از یک سیستم اتوفوکوس 19 نقطه ای مشابه با مدل پیشرفته تر EOS 70D استفاده می کند . دامنه حساسیت ایزو همچنان در محدوده 100-12800 می باشد که نسبت به مدل های قدیمی تر دست نخورده باقی مانده است .
ویژگی های اصلی دوربین کانن Canon EOS 750D

سنسور 24.2MP APS-C CMOS

سیستم اتوفوکوس 19 نقطه ای

سیستم اتوفوکوس از نوع Hybrid CMOS AF III

صفحه ال سی دی 3 اینچی لمسی و کاملا چرخان

سرعت عکاسی متوالی 5 فریم بر ثانیه

فیلمبرداری با کیفیت 1080/30p

وای فای به همراه NFC
ویژگی های اصلی دوربین کانن Canon EOS 750D
بدنه و طراحی کانن 750D
به طور کلی شکل ظاهر و بدنه دوربین کانن به میزان زیادی شبیه به مدل قدیمی تر EOS 700D  می باشد و از لحاظ ظاهری این دو دوربین کاملا همسان به نظر می رسند. جنس بدنه این دوربین از آلیاژ منیزیم به همراه پالی کربنات ساخته شده است و یک پوسته کامپوزیت سراسر بدنه دوربین را فرا گرفته است. در حالی که جنس بدنه دوربین 750D کمی خشک به نظر می رسد اما هرگز شبیه به دوربین های ارزان قیمت نیست.

در قسمت جلو بدنه ؛ حسگر مادون قرمز ؛ لامپ کمک به اتوفوکوس و میکروفون استریو قرار داده شده اند.یک درگاه کارت حاظفه SD برای این دوربین کافی به نظر می رسد و سایر درگاه های لازم برای اتصال به کامپیوتر یا اتصال به دستگاه های پخش تصویر نیز برای این دوربین در نظر گرفته شده اند .

برای این دوربین شما می توانید از کارت های حافظه SD,SDHc و یا SDXC استفاده نمایید . کارت های حافظه از نوع SDHC یا SDXC به همراه UHS-I را نیز می توان مورد استفاده قرار داد . تصاویر ثبت شده با این دوربین بر روی کارت حافظه ذخیره سازی می شوند.

اطمینان حاصل نمایید که کارت حافظه در وضعیت قفل شده نباشد . ضامن کارت حافظه را به سمت بالا قرار دهید تا قادر به ثبت یا پاک کردن تصاویر از آن باشید
باتری و شارژر دوربین کانن
EOS 750D
در زمان خرید دوربین کانن EOS 750D ؛ باتری آن  شارژ کامل نداردو لازم است تا  آنرا به طور کامل شارژ کنید ( نکات و دستورالعمل های شروع به کار با دوربین )

یک روز قبل از استفاده از دوربین ، باتری را شارژ مجدد نمایید . در طول زمان های نگهداری باتری نیز مقداری از شارژ آن کم خواهد شد.

کارشناسان نمایندگی تعمیر دوربین کانن بر این باورند که بعد از شارژ مجدد باتری ، آنرا از شارژر خارج نموده و شارژر را نیز از منبع نیرو جدا کنید .در زمان های عدم استفاده از باتری آنرا در پوشش مخصوص نگهداری آن قرار دهید . در زمان های عدم استفاده از دوربین ؛ باتری را از آن خارج نمایید . در صورت باقی ماندن باتری در درون دوربین ، همیشه مقداری جریان الکتریکی در مدار های دوربین باقی می ماند و این  فرایند موجب کمتر شدن طول عمر باتری خواهد شد . در این شرایط باتری را از دوربین خارج نموده و در پوشش مخصوص آن نگهداری نمایید .

در صورتی که باتری بعد از شارژ کامل به سرعت نیروی خود را از دست می دهد ، در این صورت باتری به انتهای عمر مفید خود رسیده است .
 
نکته : شارژ شدن باتری به صورت کامل تقریبا ۲ ساعت طول می کشد . با توجه به دمای موجود در محیط مورد استفاده ؛ مدت زمان شارژ شدن باتری ممکن است متفاوت باشد .
برای رعایت موارد ایمنی از شارژ نمودن باتری در دمای کمتر از 5 درجه و یا دمای بالاتر از 40 درجه سانتیگراد ؛ خودداری نمایید .

کارت حافظه دوربین کانن
EOS 750D

روشن بودن یا چشمک زدن چراغ دسترسی در دوربین کانن EOS 750D بدین معنا است که دوربین در حال خواندن یا ثبت تصاویر و فیلم ها بر روی کارت حافظه خود است  . در این مواقع درپوش کارت حافظه را به هیچ عنوان باز نکنید .

شرایط و عوامل زیر باعث آسیب رساندن به کارت حافظه می شوند :

بیرون کشیدن کارت حافظه در حالت روشن بودن چراغ دسترسی
خارج نمودن باتری
تکان دادن یا چرخاندن دوربین
قطع منبع نیرو یا سیم برق مستقیم
در صورت وجود عکس های قبلی بر روی کارت حافظه ، امکان آغاز شماره گذاری فایل ها از 0001  وجود نخواهد داشت

درصورت وجود اشکال یا پیغام خطا در رابطه با کارت حافظه در صفحه نمایش ، یکبار کارت حافظه را خارج نموده و مجددا وارد کنید . در صورت تداوم اشکال ، یک کارت حافظه دیگر را امتحان کنید . در صورت امکان ، تصاویر موجود بر روی کارت حافظه را به کامپیوتر انتقال دهید و سپس کارت حافظه را فرمت کنید . در این حالت ، کارت حافظه ممکن است به حالت عادی بازگردد . از دست زدن به قسمت های اتصال کارت حافظه خودداری کنید .اینکار باعث خوردگی و از بین رفتن قسمت های فلزی دارای اتصال الکتریکی خواهد شد .

کارت های حافظه چند رسانه ای (MMC) برای این دوربین قابل استفاده نخواهند بود

استفاده از مانیتور LCD دوربین کانن EOS 750D

نمایندگی تعمیر دوربین کانن توصیه می نماید که بعد از بازکردن مانیتور LCD دوربین کاننEOS 750D   تنظیمات و عملکرد منو ها را تغییر داده ، در حالت نمای زنده عکاسی و فیلمبرداری کنید و یا تصاویر و فیلم های موجود در دوربین را تماشا کنید . جهت و زاویه قرار گیری صفحه LCD قابل تغییر می باشد .


1 – صفحه مانیتور را به سمت خارج بازکنید
 
2 – صفحه مانیتور LCD را بچرخانید
بعد از باز کردن صفحه مانیتور به سمت بیرون ، می توانید آنرا در جهت 180 درجه به سمت بالا یا پایین بچرخانید .
 
3 – صفحه مانیتور را رو به صورت خود قرار دهید .
به طور کلی برای استفاده از عملکرد های دوربین صفحه مانیتور را رو به صورت خود قرار دهید
 
در زمان چرخاندن صفحه مانتیور از وارد آوردن فشار بیش از اندازه بر روی آن خودداری کنید .
در زمان های عدم استفاده از دوربین روی صفحه مانیتور را به سمت داخل برگردانید . اینکار به محافظت از صفحه مانیتور کمک می کند . در حالت استفاده از نمای زنده برای عکاسی یا فیلمبرداری ، قرار دادن صفحه مانیتور در حالت روبروی سوژه باعث ایجاد حالت آینه می شود ( چپ و راست تصویر ؛ به صورت برعکس نمایش داده می شود)

تمیز کننده خودکار سنسور  
در هر مرتبه استفاده از کلید خاموش/روشن دوربین کانن EOS 750D ، پاک کننده سنسور این دوربین به صورت خودکار فعال می شود  .در طول زمان پاک کردن سنسور علامت  در صفحه مانیتور نمایش داده می شود .

برای متوقف کردن حالت تمیز کننده سنسور و انجام عمل عکس گرفتن می توانید دکمه شاتر را تا نیمه فشار دهید  تا پاک کننده سنسور غیر فعال شود .

در صورت خاموش/ روشن نمودن دوربین به صورت متوالی و پی در پی ، برای لحظاتی ممکن است نمایش داده نشود . این یک حالت عادی است و نقص به شمار نمی آید .